Rynek energetyczny ulega obecnie szybko postępującej transformacji, nie tylko na skutek naturalnie następujących przemian związanych z rozwojem gospodarczym, ale też w wyniku oddziaływania czynników geopolitycznych i zaostrzającej się polityki klimatycznej. Duże, kluczowe przedsiębiorstwa energetyczne kierują swoje siły i zasoby na to aby za transformacją nadążyć. W ślad za nimi coraz więcej firm, przedsiębiorstw i podmiotów instytucjonalnych stara się prowadzić przemyślaną gospodarkę energetyczną na tzw. „własnym podwórku”. Przekłada się to na osiągnięcie wspólnego celu.

Jednym z przejawów transformacji są coraz liczniejsze inicjatywy samorządów i przedsiębiorstw związane z realizacją hybrydowych instalacji OZE produkujących energię elektryczną na potrzeby własne, pozwalających zredukować ślad węglowy i generować oszczędności w budżecie. Wyzwaniem, które podmioty te podejmują jest konieczność bilansowania energii i świadomego, efektywnego wykorzystywania pełnego potencjału OZE. Umożliwiają to inteligentne systemy zarządzania energią, które są sercem całego systemu energetycznego i które mają istotny wpływ na rentowność podjętych działań.

Inwestycja w Makowie Mazowieckim to doskonały przykład jak do tematu podchodzić. Zrealizowano tam układ hybrydowy, w skład którego wchodzi mała elektrownia wodna, instalacja fotowoltaiczna i mini turbina wiatrowa. Miasto uczyniło krok w stronę samodzielności energetycznej i zrównoważonego zarządzania swoimi zasobami energetycznymi. Przedsięwzięcie zrealizowało IOZE group w formule zaprojektuj i wybuduj.

Interdyscyplinarny zespół specjalistów IOZE group rozwija projekty polegające na budowie źródeł wytwórczych, w szczególności opartych o małą energetykę wodną. W ramach inwestycji realizowane są również własne sieci dystrybucyjne, które umożliwiają bezpośredni dostęp do wyprodukowanej energii elektrycznej w punktach odbioru typu zakłady przemysłowe, szkoły, urzędy czy inne budynki użyteczności publicznej.  Beneficjenci usług są zaopatrywani w rozwiązania oparte o źródła wytwórcze energii elektrycznej, jak i przemysłowe pompy ciepła (w tym również systemowe).

IOZE group wspiera inicjatywy, których celem jest zwiększenie samowystarczalności energetycznej oraz uniezależnienie się od dostaw i rosnących cen energii z rynku zewnętrznego – zarówno dla odbiorców publicznych, jak i sektora prywatnego. IOZE group pokazuje jak optymalnie generować i zarządzać energią.

Więcej o działalności i projektach realizowanych przez IOZE group: ioze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj