Grupa Maspex w dorobku ma ponad 100 projektów B+R, w tym wiele ze startupami.

W planach są kolejne innowacyjne działania, które wspierają realizację celów zakładanych w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju 2030 “Efekt Kolibra”     

Wzrost innowacyjności w przedsiębiorstwie staje się jednym z ważniejszych elementów strategii rozwoju współczesnych organizacji. Dlatego upowszechnianie innowacji i tworzenie dla nich ekosystemu wpisało się w DNA Grupy Maspex i będzie dalej rozwijane. Wspiera to również realizację celów Strategii Zrównoważonego Rozwoju 2030.

– W ostatnich latach zrealizowaliśmy łącznie 108 projektów badawczo-rozwojowych. Z tego 52 krajowe były współfinansowane z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) i funduszy regionalnych, a 40 realizowaliśmy w ramach konsorcjum EIT Food, w tym część ze startupami. Będąc odbiorcami technologii chętnie korzystamy z rozwiązań proponowanych przez innowacyjne firmy. Wdrożyliśmy także projekty typu Scale-up z 15 startupami – to całkiem owocne doświadczenia, a dopiero się rozpędzamy na naszej innowacyjnej ścieżce – mówi Marta Kutyna-Bakalarska, Dyrektor Działu Zarządzania Innowacjami w Grupie Maspex.

Startupy odgrywają ważną rolę w innowacjach. Do tej pory Grupa Maspex współpracowała już ze startupami krajowymi i zagranicznymi, a innowacje dotyczyły głównie rozwiązań w obszarze nowych technologii, customer marketingu i obsługi klienta.

Jednym z przykładów innowacyjnych rozwiązań wdrażanych przez Grupę Maspex jest Refillomat Pasta Station – projekt marki Lubella realizowany we współpracy z siecią Carrefour oraz firmą Swapp! W jednym z flagowych sklepów Carrefour Arkadia w Warszawie stanął automat do napełniania makaronów Lubella do torebek papierowych, woreczków wielorazowych i opakowań własnych.

Grupa Maspex rozwija również projekty badawcze wspierające zrównoważone rolnictwo i pracuje nad nowymi odmianami pomidora gruntowego, ogórka gruntowego, pszenicy durum, jabłka czerwonomiąższowego oraz udoskonaleniem procesów przetwórczych.

Innowacyjność Grupy Maspex została już zauważona i doceniona. Maspex znalazł się wśród nagrodzonych na gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju podmiotów, których działania wpływają na inteligentny i zrównoważony rozwój społeczeństwa i gospodarki. Firma otrzymała wyróżnienia w kategorii „Innowacyjne technologie przyszłości” za trzy projekty: „Prace badawczo-rozwojowe nad stworzeniem wysokiej jakości ekstrudowanej żywności”, „Prace badawczo-rozwojowe nad zautomatyzowaniem procesów logistycznych wykorzystujących m.in. inteligentne algorytmy oraz za „Centrum badawczo-rozwojowe jako zwiększenie potencjału naukowo-przemysłowego Działu Badań i Rozwoju PZZ Lubella”. Maspex został także laureatem nagrody Innowacyjna Firma za projekty badawczo-rozwojowe, które znacznie przyczyniły się do rozwoju społeczno-gospodarczego Małopolski oraz dwóch nagród za rozwiązania ekologiczne dotyczące zamykania obiegu wody i zwiększania produkcji biogazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj