Wykorzystać doświadczenie  i stworzyć niezawodne rozwiązania dla przemysłu kosmicznego.

Taki plan postawiło sobie N7 Mobile, tworzące innowacyjne rozwiązania dla rynku IT. Założona pod koniec 2010 r. firma tworzy oprogramowanie dla urządzeń mobilnych i serwerowych. Przez pięć lat działalności zrealizowała ponad 50 wysokiej jakości produktów dla klientów biznesowych, należących głównie do grupy operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Spółka produkuje również własne aplikacje dla użytkowników na całym świecie.

— W ramach prac badawczo- -rozwojowych, stworzyliśmy także autorskie produkcje. Docierają do użytkowników na całym świecie przez takie kanały jak Google Play czy Apple App Store. Są to produkty, w których wdrożyliśmy innowacyjne podejście do prezentacji różnego typu danych w aplikacjach mobilnych. Przykładem jest aplikacja odtwarzacza muzycznego n7player, dostępna w osiemnastu wersjach językowych na wszystkich głównych platformach, pobrana ponad 15 mln razy na całym świecie — mówi Michał Mosdorf, członek zarządu N7 Mobile.

Od 2014 r. firma bierze udział w przedsięwzięciach sektora kosmicznego, realizując projekty oprogramowania dla misji kosmicznych. Spółka uczestniczy m.in.  w projekcie Europejskiej Agencji Kosmicznej PROBA3. Odpowiada tam za wdrożenie krytycznego oprogramowania dla instrumentu koronografu, czyli przyrządu służącego do obserwacji korony słonecznej.

— Specjalizujemy się w realizacji oprogramowania krytycznego dla misji kosmicznych. To rozwiązania unikatowe w skali kraju. Mamy nadzieję, że znajdą zastosowanie w programach narodowych i kolejnych misjach naukowych realizowanych z Europejską Agencją Kosmiczną. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce zajmujemy się tego typu oprogramowaniem kompleksowo  — od analizy wymagań, przez projekt systemu, aż po implementację i testy — wyjaśnia Michał Mosdorf.

 

Zdjęcie: ©ESA–P. Carril

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj