Gmina Moszczenica udowadnia, że kluczem do rozwoju gospodarczego jest cyfryzacja.

Z początkiem września właśnie w Moszczenicy w województwie łódzkim odbyła się konferencja poświęcona cyfrowym rozwiązaniom w samorządach lokalnych i biznesie,  będąca częścią czwartej już edycji Międzynarodowych Targów Branży IT, Rolnej, Spożywczej, Przetwórstwa Drewna i Energetyki z Odnawialnymi Źródłami Energii. Organizatorem.  

Pierwszego dnia targów, w niedzielę 3 września, wystawcy zaprezentowali swoje produkty i usługi odwiedzającym teren wydarzenia gościom. Wśród prezentujących swoje przedsiębiorstwa na Targach znalazły się firmy różnych branż, również młode podmioty, które swoją działalność rozpoczęły dzięki wsparciu unijnemu otrzymanemu w ramach programów aktywizujących startupy dofinansowanych z RPO WŁ na lata 2014-2020.

Niezwykle ważną częścią wydarzenia była odbywająca się w drugiego dnia konferencja branżowa, związana z innowacyjnością w branżach cyfrowych, cyberzagrożeniami, cyfryzacją samorządów i  wykorzystaniem IT w biznesie.

– Można śmiało powiedzieć, że w tym dniu Gmina Moszczenica stała się cyfrową stolicą regionu – mówi Marceli Piekarek, wójt Gminy Moszczenica. 

Na konferencji swoje prelekcje wygłosili między innymi dr Paweł Sałek – Doradca Prezydenta RP ds. Ochrony Środowiska i Polityki Klimatycznej, Marcin Szmaja, Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŁUW, Magdalena Sawicka Dyrektor Oddziału NASK w Białymstoku, czy Mariusz Madejczyk, Dyrektor Biura Informatyki i Sytemów Teleiinformatycznych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wszystkie prezentacje prezentowały wysoki poziom merytoryczny i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj