Rozwiązania LDEE oparte na najlepszych standardach europejskich, zapewniają komfort, trwałość i oszczędność energii.

Spółka Lubelski Dom Efektywny Energetycznie opracowała technologię produkcji wysokiej jakości budynków o bardzo niskim zużyciu energii. LDEE

– Obiekty, które wznosimy spełniają standardy NF15. To oznacza, że budynek zużywa nawet dziesięciokrotnie mniej energii w stosunku do tradycyjnego budownictwa – mówi Małgorzata Najdyhor, wiceprezes LDEE. Budynek 100m2 zużywa około 400 zł rocznie na ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację– Oprócz niskich kosztów eksploatacji nasi klienci doceniają komfortową aurę panującą we wnętrzu budynku. Idealny rozkład temperatury, stał roczna temperatura i wilgotność oraz świeże powietrze to główne atuty tego budownictwa, które stanowią także jego walory zdrowotne. Tradycyjne budynki nie są na ogół należycie wentylowane. Ilość tlenu ma duże znaczenie w przypadku budynków użyteczności publicznej, a zwłaszcza tych, w których przebywają dzieci. Mieszkając w LDEE, mieszkamy w otoczeniu materiałów naturalnych, które jonizują nas ujemnie, dzięki czemu wydzielają się w naszych organizmach endorfiny – dodaje Małgorzata Najdyhor.

 

– Dzięki prefabrykacji oraz skróceniu czasu budowy obalamy mit o drogim budownictwie energooszczędnym. Nasi klienci otrzymują najwyższą jakość i pewność wykonania w cenie 3 715 zł brutto za 1 m2, przy średniej cenie budowy jednorodzinnego domu tego typu w Polsce na poziomie 6 000zł/m2- 6 500 zł/m2 – podkreśla M. Najdyhor.

Klienci otrzymują jako załącznik do umowy tzw. Standardy LDEE – gdzie na kilku stronach opisane jest z czego składa się budynek i jak jest wyposażony. Brak określeń pozostawiających niedopowiedzenia i pole na interpretację standardu pozwala uzyskać pełną informację.

Niskie koszty budowy oraz eksploatacji budynków wznoszonych w technologii LDDE to nie wszystkie zalety tej formy budownictwa.

– Atutem jest też fakt, że domu nie budujemy bezpośrednio ze środków klienta. Zawsze korzystamy z bezpiecznego rachunku powierniczego. Komfort użytkowania wynika także z gwarancji i skodyfikowanych, niskich kosztów serwisu. Takiemu budynkowi nie trzeba poświęcać dużo czasu – podsumowuje M. Najdyhor, wiceprezes zarządu spółki Lubelski Dom Efektywny Energetycznie.

Co ważne, technologię LDEE można zaadoptować do większości projektów i wznosić budynki mieszkaniowe, użyteczności publicznej czy przemysłowe (jak wykazał europejski projekt Renew School). Uzyskanie standardu odpowiedniego standardu energetycznego uprawnia do uzyskania dopłaty z NFOŚiGW – w programie LEMUR, a dokumentacja do uzyskania certyfikatu jest zawarta w cenie budynku.

 

LDEE_PNG_BEZ TŁA

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe ciekawe ale ten dom chyba nie był budowany z prefabrykatów? Nieprawdaż?? No ok garaż był zrobiony i to nie z prefabrykatów a z półperfabrykatów. Cena za metr na pewno nie wynosiła 3715PLN. Prawda?? Z jakością chyba też były problemy??? Prawda?? Myszki hasały w ociepleniu jak oszalałe a ich truchełka pewnie pozostają w ścianach do dnia dzisiejszego. hehehehe. A przy okazji dom budowała / lepiła spółka Bio Energy System II należy się przy tym zastanowić dlaczego II a nie I . Można to sprawdzić na forach a przede wszystkim w KRS. Przestrzegam.

    • 3700 zł za NF 15 to cena mniej więcej podobna u wielu oferentów. Na dziś jednak standard ten nie jest wymagany. Nie będzie też wymagany i w 2021 roku. Dom energooszczędny da się zbudować za 2500 zł / m2 i to jest i tak w górnym obszarze możliwości Polaków. Różnica w oszczędności energii pomiędzy takim domem NF 15 a domem energooszczędnym to 3-5 tys zł rocznie. Warto więc dopłacać 100 tys zł do NF 15 (przy 100 m2 powierzchni)? Mam wątpliwości. Pozdrawiam Adam Kleczewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj