Specjalne urządzenie montowane do tachografu pomoże w komunikacji z komputerem pokładowym danego pojazdu.

Usługa „SmartKOBEN” realizowana przez Kancelarię Transportową KOBEN w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, polega na zdalnym pobieraniu danych z tachografów cyfrowych oraz z kart kierowców. Przedsiębiorcy korzystający z tej innowacji nie będą musieli manualnie odczytywać danych, bo cały proces poprowadzi system zdalnego pobierania, wspomagany przez satelitę i GPRS. Wszelkie prace związane z projektem zakończą się w październiku 2018 r.

Celem Kancelarii, która zajmuje się rozliczaniem czasu pracy kierowców oraz obsługą prawną, jest wyposażenie pojazdów w urządzenia, które montowane do tachografu, dadzą możliwość pobierania przez przewoźników niezbędnych informacji.

W produkcie znajdą się informacje, które zapisywane są na tachografie. Drobne przerwy wynikające z postoju na parkingu, dłuższe przerwy w pracy, jazdy, prędkość czy informacje z komputera pokładowego pojazdu zarejestruje nasz system – mówi Krzysztof Nowakowski, Członek Zarządu.

Głównym założeniem projektu jest udzielenie możliwości pobrania danych w każdym momencie, w celu przygotowania niezbędnej dokumentacji w określonym przez przepisy prawa terminie.

Klienci korzystający z innowacyjnej usługi sami mogą określać termin, w jakim chcą pobierać dane oraz to, w którym miejscu będą zapisane, lub wybrać opcję automatyczną.

Usługa skierowana jest dla firm transportowych. Projekt ma na celu zniwelować puste powroty kierowców w celu odczytu danych z urządzeń.

Nasz system wspomoże klientów w dostosowaniu się do zmieniających się norm prawnych. Przedsiębiorca musi znać czas, w jakim kierowca pracował w danym państwie. Dzięki tej innowacji pomożemy przedsiębiorcom w wyliczeniu odpowiednich kwot wynagrodzeń miminalnych, które są wymagane przez coraz to większą ilość państw w Unii Europejskiej. To jeden z najważniejszych etapów, ponieważ musimy poszukać takiego urządzenia, które obsłuży jak największą ilość tachografów. Nie ograniczamy się, chcemy udostępnić usługę naszym klientom, ale też firmom transportowym – podkreśla Krzysztof Nowakowski.

W dalszym etapie realizacji rozpoczną się testy oraz analiza wszystkich przepisów związanych z płacami minimalnymi dla poszczególnych krajów Unii Europejskiej.

Głównym założeniem projektu jest stały i nieograniczony dostęp do informacji, jakie znajdują się na tachografie oraz w komputerze pokładowym pojazdu.

SmartKOBEN stanie się bardzo dużym ułatwieniem dla osób, które rozliczają czas pracy kierowców, dzięki wykorzystaniu nowych technologii.

Chcemy spełnić oczekiwania klientów oraz wykorzystać nowe technologie, które ułatwią pracę przedsiębiorstwom – kończy Krzysztof Nowakowski, Członek Zarządu.

Adrian Morel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj