Dr Marta Natalia Wróblewska jest Doktorem lingwistyki stosowanej. Zajmuje się ewaluacją jakości działalności naukowej, a w szczególności oceną jej wpływu społecznego. Wspiera uczelnie w przygotowaniach do ewaluacji i dostosowywaniu ich strategii do obowiązujących wymogów. Regularnie publikuje w tytułach naukowych oraz branżowych.

Badania prowadzone przez dr Martę Natalię Wróblewską dotyczą ewaluacji jakości działalności naukowej, a w szczególności oceny wpływu społecznego badań (wpływu pracy naukowej na „świat poza-akademicki”, w Polsce tzw. „trzecie kryterium”). Od dziesięciu lat bada systemy ewaluacji wpływu społecznego oraz ich efekty w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Polsce. Jako językoznawczynię szczególnie interesują ją zmiany w dyskursie akademickim spowodowane wprowadzeniem nowych kryteriów oceny. Tematyką tą zajmuje się w aspekcie teoretycznym, jak i aplikowanym. Jako „Impact Ninja” wsparła wiele uczelni w przygotowaniu do ewaluacji i dostosowaniu strategii do nowych wymogów. Regularnie publikuje na tematy związane z ewaluacją w periodykach naukowych (np. Research Evaluation) i w mediach branżowych (np. Research Professional News).

Obecnie jest adiunktem w Katedrze Anglistyki Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Doktorat w zakresie lingwistyki stosowanej otrzymała w 2019 na Warwick University.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj