Firma Usługowa „Q-CONTROL” Michał Łętowski działa na rynku polskim od 2012 roku i obecnie zatrudnia około 100 pracowników. Dysponujemy szeroką bazą sprzętową, a długoletnie doświadczenie oraz wykwalifikowana załoga zapewnia wysoką jakość świadczonych usług, mówi Magdalena Łętowska-Mazgaj – specjalista w zarządzaniu i inżynierii produkcji.

Przedsiębiorstwo zajmuje się regeneracją przekładek dystansowych co w znacznym stopniu wpływa pozytywnie na środowisko poprzez zmniejszenie tworzyw sztucznych wprowadzanych do obiegu. Proces ten polega na regeneracji już użytych przekładek oraz ponowne wprowadzenie do procesu produkcyjnego. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń przekładka odzyskuje swoje pierwotne właściwości i może być wykorzystywana wielokrotnie. Główna działalność firmy to świadczenie usług dla rynku motoryzacyjnego, która polega na primerowaniu komponentów do szyb samochodowych, uzdatnianiu przekładek dystansowych do szyb, czy produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Warto nadmienić, że „Q-Control”  angażuje się i realizuje w projekty dofinansowane z unii europejskiej.

Głównym celem projektu „Opracowanie technologii produkcji powłok adhezyjnych o wydłużonym czasie aplikacji dla elementów montażowych w przemyśle samochodowym” jest wdrożenie udoskonalonej usługi primerowania komponentów do szyb samochodowych poprzez couting, która będzie charakteryzowała się nanoszeniem powłoki o wydłużonym do minimum 60 dni czasie aktywacji roboczej. Ostatnie badania potwierdzają, że czas przydatności powłoki wynosi aż 210 dni i trwają badania nad dalszą długotrwałością tej powłoki.

Obecnie konieczność aktywacji powierzchni elementów montażowych przed nałożeniem powłoki odbywa się poprzez naniesienie aktywatora, który aktywuje i oczyszcza powierzchnię oraz primera. Dotychczasowy proces pozwala uzyskać jedynie do 31 dni przydatności bracketa od  czasu nałożenia.

Firma „Q-Control” pracowała nad projektem wspólnie z Instytutem Chemii Przemysłowej. Usługa polega na wdrożeniu na rynek technologii produkcji powłok adhezyjnych. To innowacyjna oferta wdrożona na skale kraju, ponieważ obecnie żadne przedsiębiorstwo nie oferuje coutingu komponentów do szyb o przedłużonym działaniu.

– Receptura kompozycji polimerowej wyeliminuje konieczność aktywacji powierzchni elementów montażowych przed jej naniesieniem oraz użycie primera, co wykluczy konieczność stosowania dużej ilości chemii, która negatywnie wpływają na środowisko. Natomiast wydłużenie terminu przydatności naszej receptury pozwoli na wydłużenie możliwości użycia bracketa, a tym samym wyeliminuje straty powodowane przeterminowaniem naniesionej powłoki primera. Całokształt działań w tym zakresie jest prowadzony w oparciu o zasadę równości, dodaje specjalista w zarządzaniu i inżynierii produkcji.

Drugi projekt skupia się na wdrożeniu wyników prac B+R dotyczących powłok adhezyjnych o wydłużonym czasie aplikacji dla elementów montażowych w przemyśle. Po uruchomieniu linii do nanoszenia w skali przemysłowej nasza oferta trafi w pierwszej kolejności do wszystkich producentów szyb samochodowych, podsumowuje Magdalena Łętowska-Mazgaj.

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj