TRADIX SYLWESTER PAWĘTA – MIĘSA DOJRZEWAJĄCE jest liderem innowacyjnego i naukowego podejścia do zagadnień łączenia tradycji z innowacyjnością w produkcji mięsnych wyrobów dojrzewających.

Wędliny dojrzewające Pawęta przewrotnie odpowiadają na aktualne trendy żywieniowe ograniczające spożycie mięsa np. fleksitarianizm. Charakteryzują się one prostym składem – wyłącznie 5 składników ( surowiec mięsny, sól gruboziarnista, peklosól stosowana w minimalnej koniecznej dawce, cukier, kultury bakterii kwasu mlekowego). Peklowanie odbywa się na sucho. Produkt wytwarzany jest w technologii ubytkowej, w której z 1 kg surowca otrzymujemy 0,65-0,70 kg produktu.  

Zdobyte przez zespół pasjonatów doświadczenie w branży mięsnej oraz opracowana innowacyjna technologia ich wytwarzania, uzyskała uznanie przez grono ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Uzyskiwane produkty mają podwyższony status bezpieczeństwa mikrobiologicznego przez stosowanie systemów fotokatalicznych oraz podciśnienia, na określonych etapach produkcji.

W ramach prac B+R przedsiębiorstwo łączy najlepsze tradycyjne etapy wytwarzania szynek dojrzewających z najnowszymi innowacyjnymi rozwiązaniami oraz własnymi nowatorskimi pomysłami. Firma realizuje projekt pn. „Efektywna Metoda Wytwarzania Szynek Dojrzewających”. Głównym celem i efektem końcowym projektu będą, opracowany cykl technologiczny wytwarzania szynek dojrzewających wraz z urządzeniem prototypowym oraz wytyczne konstrukcje i techniczne do budowy i skalowania komorowej linii technologicznej.

Marce PAWĘTA – MIĘSA DOJRZEWAJĄCE towarzyszy fundamentalne hasło „ATMOSFERA TWORZY PRODUKT” – zarówno pod względem technologicznym jak i pracy nad nim zgranego zespołu ludzi. Finalnie do odbiorcy trafia produkt o wysokiej jakości i wartościach zdrowotnych dzięki oparciu produkcji o prostotę wytwarzania w połączeniu ze stosowaniem innowacyjnej metody ochrony atmosfery roboczej komór dojrzewalniczych opracowanych w ramach własnych badań.

Już niebawem wystartuje sprzedaż w sklepie online, to następny krok w drodze po sukces i słowa uznania ze strony konsumentów. Zapraszamy do rejestracji w NEWSLETTERZE PAWĘTA-MIĘSA DOJRZEWAJĄCE w celu uzyskania informacji o rozpoczęciu sprzedaży oraz ofercie sklepu online.

Zachęcamy do rejestracji!

https://www.paweta.com/sklep/

https://www.paweta.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj