TwinIO Energy to młoda polska firma z doświadczonym zespołem.

Rozwiązuje problemy w dynamicznie rozwijającym się obszarze zarządzania energią i elektromobilnością.  

Dla firmy fundamentalne staje się innowacyjne podejście do zarządzania energią z wykorzystaniem magazynów w przedsiębiorstwach, farmach PV i wiatrowych z wykorzystaniem metod uczenia maszynowego oraz zaawansowanej optymalizacji, podkreśla Michał Wonchała prezes TwinIO Energy sp. z o.o.

Firma tworzy narzędzia dla przedsiębiorców do umożliwienia pełnego zarządzania energią w firmach, biorące pod uwagę koszt zakupu, możliwości magazynowania, koszt cykli magazynowania, predykcję produkcji z własnych źródeł

Narzędzia wspierają przedsiębiorców w trudnych, codziennych decyzjach i adaptują się do zmiennej sytuacji na rynku i w przedsiębiorstwie, dodaje prezes.

Ważną rolę dla jakości rozwiązań TwinIO Energy pełnią projekty badawczo rozwojowe. Jeden z nich skupia się na systemie zarządzania energią (EMS) bazujący na metodach uczenia maszynowego i zaawansowanej optymalizacji w celu minimalizacji kosztów energii, z wykorzystaniem możliwości magazynowania. Tworzony w konsorcjum z IGSMiE PAN z Krakowa a współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Drugi skupia się na narzędziach informatycznych wspierających proces decyzyjny wykonania projektu integracji OZE z podziemnym magazynem gazu w kawernach solnych realizowany dla- i współfinansowany przez PGNiG – grupa Orlen oraz współfinansowany przez NCBiR a opracowany we współpracy z Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz Politechniką Krakowską.

Dzięki doświadczeniu zespołu w międzynarodowym środowisku startupowym z wdrożeniami produktów w 22 krajach oraz współpracy ze środowiskami naukowymi produkty i usługi firmy gwarantują wysoką jakość oraz innowacyjne spojrzenie na znane problemy, kończy prezes TwinIO Energy Michał Wonchała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj