Kilkuset wybitnych uczonych, prezesów nowatorskich firm i przedstawicieli samorządu oraz rządu spotka się w październiku w Rzeszowie na Forum Inteligentnego Rozwoju (www.irforum.pl).

Organizatorem dwudniowego wydarzenia (20-21 październik) ukierunkowanego na budowanie synergii między nauką, biznesem, a jednostkami samorządu terytorialnego jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Forum organizowane jest jako odpowiedź na nową perspektywę finansową UE 2014-2020, dlatego koncepcja konferencji i ich zakres tematyczny odzwierciedla programy realizowane przez instytucje pośredniczące w przyznawaniu dotacji unijnych. – Zamierzamy pokazywać i promować europejską i międzynarodową współpracę, co z jednej strony organizuje kontakty i wymianę doświadczeń, a z drugiej strony ukazuje jak w najlepszy sposób wykorzystać fundusze unijne i rozwój oświaty. Forum jest również odpowiedzią na cele, które stawia przed sobą nowy rząd w związku z rozwojem kraju.  – Prawdziwie innowacyjne gospodarki to gospodarki, gdzie jest znakomita współpraca pomiędzy nauką, biznesem i państwem. Wierzymy w to, że również państwo ma do odegrania bardzo poważną rolę w tym zakresie i chcemy tę rolę odegrać. Chcemy tego wsparcia różnym firmom innowacyjnym udzielać i zobowiązujemy się do tego, że tak będzie wyglądała nasza współpraca z nimi w tym zakresie – powiedział podczas jednej z konferencji prasowych Minister Rozwoju, Mateusz Morawiecki.

Głównym patronem honorowym wydarzenia zostało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. – Z satysfakcją przyjąłem informację o Forum Inteligentnego Rozwoju, które wpisuje się w obszar zainteresowań Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – informuje prof. dr hab. inż. Jerzy Kątcki, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. –  Jestem przekonany, że stanowić ono będzie doskonałą okazję do budowy synergii między nauką, biznesem i samorządem, w tym poprzez przedstawienie programów realizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Zaproszeni goście wezmą udział w branżowych panelach dyskusyjnych, podzielonych na bloki tematyczne, a dotyczących wyzwań stojących przed polską gospodarką i nauką, ale również w szkoleniach, debatach i prezentacjach. Zaprezentowane zostaną również polskie innowacje oraz oferta terenów inwestycyjnych polskich samorządów. Wydarzenie kierowane jest do przedstawicieli innowacyjnych przedsiębiorstw, władz uczelni i instytutów, polityków i samorządowców. Na Forum zostaną zaproszeni przedstawiciele rządu (ministrowie kluczowych resortów dla gospodarki i nauki, dyrektorzy departamentów), przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, instytucji pośredniczących w przekazywaniu pieniędzy unijnych, a także eksperci ds. gospodarki, prawa i środków europejskich.

Na Forum nastąpi również wręczenie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. To ogólnopolskie wyróżnienie doceniające samorządy, podległe im spółki oraz prywatne i państwowe firmy, które przez swoje nowatorskie inwestycje i rozwiązania, przykładają się do zrównoważonego rozwoju Polski. Drugą grupą podmiotów są uczelnie, instytuty, organizacje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową, realizujące innowacyjne projekty w ramach programów unijnych i krajowych. Wszystkie te podmioty charakteryzuje nowatorskość i rozwój w prowadzonej działalności Wręczenie nagród laureatom będzie miało miejsce w czasie gali z udziałem mediów podczas Forum Inteligentnego Rozwoju.

Głównym patronem medialnym Forum Inteligentnego Rozwoju jest Puls Biznesu. Dlatego na łamach „Rzeczy o Innowacjach” w „Pulsie Biznesu” prezentujemy najlepsze przykłady zrównoważonego rozwoju i innowacyjności w Polsce. Zapraszamy wszystkie podmioty zainteresowane udziałem w wydarzeniu, współpracą medialną czy programem Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju o kontakt z biurem wydarzenia lub redakcją „Rzeczy o Innowacjach”. Kontakt do biura: 32 307 22 42, biuro@ircentrum.pl  Kontakt do redakcji: 32 307 27 30, redakcja@rzeczo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj