Atrybutami współczesnej kobiety są m.in. wykształcenie, inteligencja , pewność siebie oraz siła charakteru. W tym kontekście nowoczesnej kobiecie bez trudu przychodzi realizacja w sferze zawodowej jak i prywatnej.

Słowo sukces nabiera wtedy wymiaru łączącego delikatny pierwiastek żeński z mierzalnymi umiejętnościami, kompetencjami oraz cechami charakteru pozwalającymi na twarde bądź miękkie zarządzanie organizacją.

Tatiana Karczewska – doświadczony i skuteczny manager zarządzania przedsiębiorstwami produkcyjnymi w środowisku międzynarodowym została nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii „Inspirująca kobieta rozwijająca organizację”.

Inspirująca kobieta powinna posiadaćrozwiniętą inteligencję emocjonalną, z której bierze się pewność siebie, otwartość, odwaga, życzliwość, ale także empatia, dzięki której można zrozumieć świat i ludzi. Inspirująca kobieta jest także stanowcza, a stanowczość musi być poparta odpowiednimi kompetencjami, definiuje Dyrektor Tatiana Karczewska.

Zarządzanie organizacją w obecnych czasach przybiera bardzo różne formy.

Z mojego punktu widzenia optymalne wydaje się łączenie miękkich i twardych technik zarządzania. Miękkie pozwalają stwarzać przyjazną atmosferę pracy, a twarde pomagają w realizacji podstawowych celów i zadań jednostki organizacyjnej.

Jestem zwolenniczką budowania zespołów zadaniowych, dla których przełożeni, z racji swoich kompetencji, są mentorami i przewodnikami w rozwoju firmy. W kuźni Schraner zarządzam organizacją w bardzo nowoczesny, ale i tradycyjny sposób. Staram się łączyć zadaniowość, odpowiedzialność i  zaangażowanie z przyjemną atmosferą pracy  i dbałością o każdego pracownika. Zarządzanie organizacją powinno być oparte o szacunek dla pracownika,  największej wartości współczesnych firm, podkreśla pani Dyrektor.

Zarządzający organizacją musi być pewny siebie. Powinien jednocześnie otaczać troską i opieką tych, którymi zarządza. Jego pewność siebie i przekonanie o słuszności wytyczonego kierunku rozwoju organizacji wpływa pozytywnie na motywację  do wykonywania powierzonych zadań.

Dyrektor Zakładu Schraner Polska Tatiana Karczewska może być inspiracją dla innych kobiet. Po uzyskaniu dyplomów Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego  kilku kierunków i specjalizacji, kontynuowała kształcenie w ramach studiów Executive MBA na UW  i  University of Illinois at Urbana-Champaign. Ukończenie studiów  MBA potwierdza  umiejętność sprawnego analizowania pozyskanych informacji, pracowitość, odporność na stres, dobrą organizację oraz niekwestionowane kompetencje do zarzadzania całością organizacji.  

W pracy zawodowej   kieruję się chęcią odniesienia sukcesu personalnego, ale i dbam o to, aby sukcesy odnosili wszyscy moi współpracownicy. Bardzo często analizuję działania i wyciągam wnioski z  mojego postępowania, każdej rozmowy, negocjacji, zarządzania projektem czy  podjętej decyzji. Jestem osobą, która zawsze będzie weryfikować swoje działania, aby wypracować kolejny lepszy scenariusz. Zależy mi, żeby Schraner był dobrym miejscem pracy dla współpracowników  i  społeczności  lokalnej, podkreśla Dyrektor Karczewska.

Tatiana Karczewska w firmie Schraner Polska pracuje od 10 lat. Zaczynała na stanowisku Dyrektora Handlowego, a po okresie 3 lat została Dyrektorem Zakładu. Ma ponad  dwudziestoletnie doświadczenie w  organizacji i zarządzaniu przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Swoje kompetencje rozwijała w takich firmach jak: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o,   Saint-Gobain Abrasives oraz ABM Jędraszek.

„Precyzja miarą doskonałości”. Doskonałość przejawia się w precyzji, ale także w innowacyjnych rozwiązaniach. Firma Schraner ceni sobie doskonałość w bardzo wielu obszarach, takich jak dostarczanie wysokiej jakości produktów klientom, ale także ich profesjonalnej obsłudze. Precyzja w naszej branży dotyczy nie tylko jakości dostarczanych odkuwek ale bezwzględnego przestrzegania norm jakościowych towarzyszących procesom produkcyjnych, podkreśla Dyrektor Karczewska.

Tylko równowaga  pomiędzy  życiem prywatnym i zawodowym pozwala wspinać się na wyżyny inteligencji emocjonalnej, umysłu i rozwoju swoich kompetencji. Niezwykle istotna jest także pasja. Dzięki niej pracujemy efektywnie i z przyjemnością. Pasja pozwala nam  pokonywać trudności i realizować określone zadania.

Warto wspomnieć o projektach realizowanych przez firmę Schraner Polska takich jak: „Inwestycje w badania nad zawężonymi tolerancjami wymiarowymi wyrobów kutych” czy „Usprawnienie technologii kucia dokładnego elementów okuć okiennych i drzwiowych w podwyższonych temperaturach w celu poprawy jakości odkuwek i zwiększenia wydajności procesu”. To nieustanna praca, ciągłe zaangażowanie kierownictwa, zespołu  i odpowiedzialność  dyrektora za prawidłowy przebieg prowadzonych badań.

Pomoc publiczna z Funduszy UE jest kluczowa – wpływa na możliwość prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej firmy na szeroką skalę. Dzięki wsparciu ze środków unijnych możemy je nabyć i prowadzić badania pozwalające nam na rozwój technologii oraz wdrażanie ciągłych jej usprawnień. Fundusze UE dają nam szansę na bycie innowacyjnym polskim przedsiębiorstwem oraz podążanie za nowoczesnymi technologiami. Środki unijne zapewniają szybszy rozwój firmy oraz pozwalają nam konkurować z firmami z całego świata, tworząc nowe własne technologie podkreśla „Inspirująca Kobieta rozwijająca organizację” Tatiana Karczewska.

Notka o firmie;

Firma Schraner Polska Sp. z o.o. powstała w 2006 r. w Łęczycy na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka specjalizuje się w produkcji precyzyjnych odkuwek kształtowanych metodą kucia matrycowego na gorąco ze stali, jak również ze stopów aluminium, miedzi, tytanu oraz innych materiałów możliwych do kucia. Ponadto w swojej ofercie posiada takie produkty jak: elementy silników, elementy układów hamulcowych i elementy układów napędowych oraz inne części dla przemysłu motoryzacyjnego, elementy okuć drzwi i okien, części do maszyn dziewiarskich, części dla przemysłu maszynowego oraz części do maszyn rolniczych.

Istotna dla firmy jest również własna narzędziownia pozwalającą na produkcję narzędzi, a także na ich szybką regenerację. Wysoko wykwalifikowany personel firmy, bazując na dokumentacji klienta, zapewnia wykonanie wszystkich etapów projektowania oprzyrządowania niezbędnego do produkcji. Odkuwki matrycowe wytwarzane są na narzędziach projektu Schraner Polska Sp. z o.o.

Firma posiada park maszynowy będący konfiguracją najlepszych urządzeń dostępnych w branży. Poprzez swoje działania przemysłowe, rozwój i badania naukowe firma osiąga doskonałe rezultaty i produkuje masowo odkuwki niezwykle precyzyjne.

Schraner ma bardzo młodą załogę. Przedsiębiorstwo nawiązało współpracę z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy. Wspiera młodzież w nauce, organizuje dla niej praktyki zawodowe, warsztaty i jest sponsorem nagród dla osób odnoszących najlepsze wyniki w nauce. Organizacja wspiera lokalne środowisko, a także rozbudza entuzjazm wśród młodych osób. Schraner jest przykładem, że przemysł nie zawsze jest brudny, głośny i hałaśliwy. Dlatego niezwykle istotne jest zachęcanie młodych osób do pracy w tej dziedzinie gospodarki.

Na koniec warto zaznaczyć, że przedsiębiorstwo Schraner Polska skupia się nie tylko na rozwoju technologii stosowanej. Jego celem jest również stworzenie bezpiecznego środowiska pracy, które motywuje i rozwija. Potwierdzeniem jest przyznana nagroda w 2018 roku dla Najbezpieczniejszego Pracodawcy w Polsce w kategorii zakładów zatrudniających do 50 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj