Średzka Woda Sp. z o. o. realizuje inwestycje, które poprawiają komfort życia mieszkańców przy odprowadzaniu ścieków oraz wód deszczowych.

Spółka ze Środy Śląskiej, specjalizująca się w zbiorowym zaopatrywaniu w wodę oraz odprowadzaniu zanieczyszczeń, do tej pory skanalizowała już ponad 97-proc. gminy. Dzięki tak rozległym pracom inwestycyjnym praktycznie wszyscy mieszkańcy mają możliwość korzystania z oczyszczalni należącej do Średzkiej Wody.

Wszystkie prowadzone przez nas działania wiążą się z ochroną środowiska i z wyglądem zewnętrznym miejscowości. Nasza firma po wykonaniu kanalizacji ingeruje w wygląd miejscowości poprzez budowę nowych dróg – mówi Antoni Biszczak, prezes zarządu.

W tym roku rozpoczyna się następna inwestycja realizowana przez Średzką Wodę – to kolejny element związany ze skanalizowaniem całej gminy.

Budowa kanalizacji sanitarnej w Lipnicy oraz sieci kanalizacji sanitarnej biegnącej z tej miejscowości do miejscowości Szczepanów rozpocznie się wiosną tego roku i potrwa do jesieni 2019 r. Na początku stycznia 2018 roku ogłoszony został przetarg na wykonanie prac. Inwestycje wesprze finansowo gmina.

Szanse na pozyskanie środków unijnych zmalały już praktycznie do zera ze względu na skanalizowane otoczenie w prawie 100-proc. Bez wsparcia gminy byłoby nam ciężko. Musimy wspólnie z nią budować i myśleć o dokończeniu pozostałych planów z wykorzystaniem środków własnych – zaznacza prezes.

Projekt, który wkrótce się rozpocznie, składa się z budowy kanalizacji sanitarnej tłoczonej, kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, kanalizacji metodą przewiertu, kanałów bocznych, dwóch kompletnych przepompowni z zasilaniem energetycznym oraz z odtworzenia nawierzchni. Równolegle rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej, którą zleciła gmina dzięki nawiązaniu rzetelnej współpracy ze spółką ze Środy Śląskiej.

Po zakończeniu prac dotyczących najbliższej inwestycji, Średzka Woda zamierza kontynuować swoje działania modernizując miejscowości: Ogrodnica i Pęczków.

Skanalizowanie całej gminy nie oznacza, że przestaniemy działać dla dobra mieszkańców – mówi Antoni Biszczak. – Są nowe osiedla, nowe tereny inwestycyjne mieszkańców, nowe firmy. Trzeba doprowadzić do tych wszystkich miejsc kanalizację i wodę. Są to zadania, które zamierzamy dalej realizować niezależnie od wyników dalszych prac w gminie.

Adrian Morel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj