Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej sp. z o.o. to jedyna w Polsce spółka celowa uczelni wyższej, posiadająca ministerialny status Centrum Badawczo-Rozwojowego, realizująca rocznie ok. 140 projektów o charakterze B+R.

Większość z nich ma charakter projektowy, jednak w związku z pojawiającym się zapotrzebowaniem ze strony rynku Instytut zdecydował się na wprowadzenie nowego modelu współpracy z przemysłem.

„Usługa R&D Flex to odpowiedź na coraz częściej sygnalizowane potrzeby. Dzięki niej przedsiębiorcy nie muszą już inwestować w tworzenie i rozwój własnych działów badawczo-rozwojowych – zamiast tego mogą skorzystać z abonamentowej usługi zewnętrznego działu B+R, bez zbędnych zobowiązań. Portfolio wykonywanych w ramach R&D Flex prac jest niezwykle szerokie i uwzględnia m.in.: prace koncepcyjne i projektowe, nadzór nad prototypowaniem, realizację ustalonego zakresu badań, analizę stanu techniki, szkolenia personelu w obszarach związanych z pracami B+R oraz szereg innych” – podkreśla Tomasz Stypułkowski, prezes zarządu IITPB.

Szeroka specjalizacja współpracujących ekspertów oraz wykorzystanie potencjału uczelni – Politechniki Białostockiej (będącej właścicielem spółki) umożliwiają tym samym odkrywanie nowego potencjału i budowanie przewag konkurencyjnych dla przedsiębiorstw na terenie całego kraju

Strona www.instytutpb.com   

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj