Warszawska Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania to jeden z wiodących ośrodków akademickich w kraju. Jakie rozwiązania są stosowane, by na bieżąco odpowiadać na potrzeby rynku?

W związku ze zmianami w ustawodawstwie o szkolnictwie wyższym w WSEiZ przygotowujemy modyfikacje w programach kształcenia, tak by były one dostosowane do nowego praktycznego profilu kształcenia, który proponujemy studentom na kierunkach: Architektura Krajobrazu, Architektura Wnętrz, Budownictwo, Wzornictwo, Ochrona Środowiska, Mechanika i Budowa Maszyn, Zarządzania, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Zdrowie Publiczne. W tworzeniu programów pomagają nam członkowie Rad Pracodawców –przedstawiciele sfery biznesu, instytucji i organizacji społecznych oraz administracji publicznej. We współpracy z pracodawcami nieustannie monitorujemy zmieniające się wymogi rynku pracy, dzięki czemu szybko i elastycznie możemy dopasować ofertę do zaistniałych potrzeb.

 

Uczelnia realizuje kilka projektów współfinansowanych ze środków unijnych – który z nich jest najistotniejszy w kontekście dalszego rozwoju WSEiZ?

Niezwykle istotnym był dla nas „Program Rozwoju WSEiZ”, dzięki któremu studenci m.in. skorzystali z dodatkowych zajęć projektowych czy płatnych praktyk i staży. Program pozwolił nam także wyposażyć sale dydaktyczne w nowoczesny sprzęt, który nadal służy do prowadzenia zajęć.

Obecnie wdrażamy kolejny projekt „E-usługi w WSEiZ”. Przedmiotem projektu jest realizacja e-usług, dzięki którym wprowadzimy nowe i usprawnimy usługi obecnie świadczone drogą elektroniczną. Uzyskamy interoperacyjność aplikacji, poprawimy zarządzanie i uzyskamy oszczędności w realizacji procesów administracyjnych. Zwiększymy wgląd w zasoby cyfrowej informacji Uczelni, a osobom niepełnosprawnym ułatwimy dostęp do świadczonych przez Uczelnię usług. Realizacja tego projektu przyczyni się do niwelowania różnic społecznych i terytorialnych, przez co rynek pracy wzbogaci się o kompetentnych i wykształconych pracowników, potrafiących korzystać z technologii informacyjnych.

 

Pomimo dynamicznie zmieniających się warunków na rynku pracy WSEiZ jest gwarantem odniesienia sukcesu zawodowego. Jakie nowe propozycje przygotowujecie Państwo w najbliższym czasie?

Naszym priorytetem jest otrzymanie uprawnień do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie architektura i urbanistyka. Myślimy o utworzeniu studiów II stopnia na kierunkach, na których obecnie mamy I stopień. Chcemy rozwijać specjalności by wiedza na nich zdobywana była jak najbardziej praktyczna. Badamy również potrzeby uruchomienia nowych studiów podyplomowych. W nadchodzącym roku akademickim w naszej ofercie po raz pierwszy proponujemy kierunki „Akademia Zarządzania Kulturą” oraz „Rysunek i Malarstwo”.

W WSEiZ dbamy aby edukacja opierała się nie tylko na przekazywaniu wiedzy teoretycznej, ale także na profesjonalnym przygotowaniu do wykonywania przyszłego zawodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj