REAKTO to spółka, która planuje zrewolucjonizować branżę ochrony mienia. A wszystko to za sprawą Systemu Szybkiego Reagowania, który umożliwi 3-minutowy czas reakcji na zgłoszenie alarmowe na chronionym obiekcie. Będzie to możliwe dzięki bezzałogowym statkom powietrznym oraz stacjom dokującym rozlokowanym w przestrzeni publicznej.

Rozmawiamy z Panem  Wojciechem Stawiarskim, prezesem spółki REAKTO.

 
Jak ważne jest budowanie infrastruktury firmy?

System Szybkiego Reagowania REAKTO to z założenia projekt infrastrukturalny, składający się z sieci stacji dokujących hangarujących drony, a koordynowanych z poziomu systemu do zarządzania lotami. Rozwój infrastruktury będzie kluczowy, aby usługa REAKTO była w przyszłości dostępna dla jak największej liczby zainteresowanych osób i przedsiębiorstw. Początkowo będziemy uruchamiać stacje w wybranych lokalizacjach, by wraz ze wzrostem zainteresowania naszą usługą rozwijać sieć i docelowo być obecni w każdym większym mieście w Polsce, a także poza granicami kraju.

Czy REAKTO to rzeczywiście nowy wymiar ochrony?

Tak, zdecydowanie. Naszym celem jest zapewnienie 3-minutowej reakcji na zgłoszenie alarmowe, tak by weryfikacja alarmu na chronionym obiekcie odbyła się z korzyścią dla firm z branży ochrony mienia oraz dla właścicieli nieruchomości – by w razie wtargnięcia intruza możliwe było jego skuteczne odstraszenie lub wsparcie personelu naziemnego w jego ujęciu. Czas reakcji ma olbrzymie znaczenie dla powodzenia tego typu operacji, a my pojawimy się na chronionym obiekcie w czasie krótszym niż może trwać zorganizowane włamanie. Będzie to możliwe dzięki bliskości naszej infrastruktury, a także możliwościom taktyczno-operacyjnym naszego BSP (osiąga prędkości do 80 km/h i w warunkach rzeczywistych może operować w powietrzu około 40 minut).



Proszę opowiedzieć coś więcej o infrastrukturze. Jaka wizja za nią stoi?

Zorganizowane włamanie trwa zazwyczaj kilka minut. Patrole interwencyjne rzadko kiedy są w stanie dotrzeć na miejsce w tak krótkim czasie – najczęściej zajmuje im to kwadrans, a często dwa. W naszym rozwiązaniu oferować będziemy „obecność na żądanie”, czyli lot dronem na chroniony obiekt w odpowiedzi na zgłoszenie alarmowe, skracając czas reakcji nawet do 3 minut.

System Szybkiego Reagowania to autorskie rozwiązanie technologiczne, które bazuje na trzech integralnych elementach koordynowanych z poziomu Centrum Zarządzania Lotami: drony, stacje dokujące i dedykowane oprogramowanie.

Jako spółka REAKTO budujemy ramy operacyjne i technologiczne, umożliwiające pół-autonomiczne (docelowo autonomiczne) operacje BSP na dużą skalę, uwzględniając najnowsze dyrektywy europejskich, jak również polskich ustawodawców.

Jak ważny jest dla Państwa wpływ na inteligentny rozwój?

System Szybkiego Reagowania, choć ciężko w skrócie opisać wszystkie jego elementy, to zaawansowane przedsięwzięcie technologiczne i infrastrukturalne. Korzystamy z dotychczasowych osiągnięć technologicznych, ale tworzymy również nowe, które być może przetrą szlaki kolejnym innowacyjnym start-upom i firmom.

Wykorzystując rozwijające się technologie, oraz rozwijającą się na naszych oczach legislację, dokładamy swoją cegiełkę do inteligentnego rozwoju rynku usług dronowych. A te, choć są coraz powszechniejsze, to wciąż ich potencjał jest nie w pełni wykorzystywany, a wiele nisz wciąż pozostaje jak dotąd niezagospodarowanych.

Czego mogę Państwu życzyć?

Największym wyzwaniem, a jednocześnie kluczowym etapem w rozwoju spółki, który już w zasadzie się rozpoczął, to program pilotażowy usługi realizowany wraz z Partnerskimi firmami z branży ochrony Zatem najlepszym życzeniem, które chętnie przyjmiemy to pomyślny przebieg programu pilotażowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj