kofeina wyostrza zmysł wzroku?

0
172

Kofeina istotnie zwiększa naszą czujność i dokładność, jeśli chodzi o wykrywanie i śledzenie poruszających się obiektów – ustalili naukowcy z Kanady. Substancja ta poprawia także czas reakcji.

Wyniki pierwszego na świecie badania poświęconego wypływowi kofeiny na dynamiczne umiejętności wzrokowe opublikowano w czasopiśmie „Psychopharmacology”.

Z poruszającymi się obiektami mamy do czynienia chociażby podczas przechodzenia przez ruchliwe skrzyżowanie czy nawet spacerowania między półkami w sklepie. Testowanie ostrości wzroku w warunkach dynamicznych może więc dostarczyć więcej informacji o naszej sprawności funkcjonalnej w tych sytuacjach niż tradycyjne, statyczne pomiary ostrości wzroku.

„Nasze odkrycia pokazują, że spożycie kofeiny może być pomocne dla poprawy funkcji wzrokowych człowieka, zwiększając jego czujność i uważność – mówi dr Dalton. Dotyczy co zwłaszcza tych krytycznych, codziennych sytuacji, takich jak prowadzenie samochodu, jazda na rowerze lub uprawianie sportu, które wymagają od nas nieustannego zwracania uwagi na poruszające się wokół się obiekty i szybkiego podejmowania adekwatnych decyzji.

Źródło;

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1027076%2Ckofeina-wyostrza-zmysl-wzroku.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here