Urokliwa lokalizacja, a w niej ukryte miejsce, oferujące szereg nieoczywistych atrakcji. Kopalnia Złota w Złotym Stoku od lat przyciąga turystów z całego świata. Magię tego wyjątkowego punktu na mapie Polski przybliżyła właścicielka, Elżbieta Szumska.

Historia Kopalni Złota sięga roku 1996, gdy z 300 kilometrów podziemnych wyrobisk odizolowana została część chodników, udostępniona turystom. To właśnie wtedy Elżbieta Szumska zatrudniła się w tym wyjątkowym miejscu jako przewodniczka.

Rok 1997 przyniósł jednak powódź stulecia. Dotychczasowi udziałowcy postanowili sprzedać obiekt. Dla Elżbiety Szumskiej była to niepowtarzalna okazja, którą w pełni wykorzystała – początkowo dzierżawiąc teren, a od roku 2004 stając się jego pełnoprawnym nabywcom, ryzykując wiele, zastawiając m.in. dom i samochód.

Usługi Turystyczne „AURUM” to dziś nie tylko Kopalnia Złota, w której można zobaczyć m.in. ośmiometrowy podziemny wodospad, ale także wyjątkową na skalę europejską osadę górniczą z odwzorowanymi urządzeniami, wykorzystywanymi przed laty przez górników oraz pradawną sztolnię, owianą licznymi legendami.

Legendami nie są jednak statystyki – Kopalnię Złota w skali roku odwiedza średnio 200 000 turystów. Receptą na sukces jest ciągły rozwój, stąd coroczne poszerzanie oferty o kolejne atrakcje. Niekoniecznie trzeba mieć dużo pieniędzy, czasem od tego ważniejsza jest głowa pełna pomysłów – podsumowuje Elżbieta Szumska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj