Bilingual Future Forum to wydarzenie gromadzące uczestników wokół tematu dwujęzyczności i powiązanych z nią badań, doświadczeń, narzędzi i procesów.

Trzy kategorie starannie dobranych paneli dyskusyjnych i prelekcji pozwolą przyjrzeć się szerokiej perspektywie zagadnienia, a towarzyszące warsztaty, konsultacje i pokazy pomogą znaleźć najlepsze rozwiązania wspierające rozwój dwujęzycznego społeczeństwa.

Najwyższa wartość merytoryczna połączona z otwartością na innowacyjne rozwiązania wspierane dotychczasową praktyką to charakterystyka tego eventu zrzeszającego przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów placówek oświatowych i naukowców.

Bilingual Future Forum to unikalne na skalę globalną wydarzenie, której celem jest stworzenie platformy komunikacji środowisk stawiających za cel powszechną dwujęzyczność. Już teraz można powiedzieć, że założenia Forum udało się zrealizować.

Kongres, którego organizatorem jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, przyciągnęło do Uniejowa kilkaset przedstawicieli świata edukacji, samorządu i biznesu kilkuset gości z Polski i Europy. Na kilkunastu panelach, prelekcjach i power speechach uczestnicy Forum dyskutowali na tematy związane z dwujęzyczną edukacją, rozwojem technologii wspierającej naukę jezyków obcych wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym, rolę projektów badawczo-rozwojowych w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie metod nauczania i korzyściach – zarówno socjalno-społecznych, jak i ekonomicznych – związanych z powszechną dwujęzycznością. Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w certyfikowanych warsztatach „Uczysz się ty, uczę się ja”, ukazujących praktyczne metody wdrożenia dwujęzyczności w pracy nauczyciela przedszkolnego.

Podczas realizowanych wywiadów dla partnera medialnego wydarzenia, sekcji „Rzecz o Innowacjach” rozmawialiśmy m.in. z Dr Jackiem Giedrojciem, założycielem Warsaw Equity Group, dr hab. Magdaleną Olpińską-Szkiełko, prof. UW, Marleną Plebańską, jednym z prekursorów polskiej e-edukacji, Jerzym Bauerem, Burmistrzem Miasta Ostrów Mazowiecka oraz Prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem.

Wydarzenie zakończyło się uroczystą galą, podsumowującą dokonania związane z promowaniem idei powszechnej dwujęzyczności i zmianą paradygmatu myślenia o edukacji językowej. W trakcie gali wręczone zostały statuetki Ambasadora Dwujęzyczności, będące formą uhonorowania najbardziej zasłużonych w temacie promocji idei dwujęzyczności osób, instytucji i samorządów. Forum zwieńczyło Networking Night – czas luźnych spotkań uczestników wydarzenia, a także niepowtarzalna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Tegoroczne Forum Powszechnej Dwujęzyczności odbyło się w ApartHotel Termy Uniejów. W tym miejscu już kolejnego dnia wystartuje kolejny organizowany przez Centrum Inteligentnego Rozwoju kongres: Forum Inteligentnego Rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj