„Studia w Polsce – sukces w zasięgu ręki” – pod takim hasłem prezentuje się Polska na Międzynarodowych Targach Edukacji, Wiedzy i Kariery Studijos 2018, które rozpoczęły się w czwartek w Wilnie. W targach uczestniczy 285 wystawców z kraju i zagranicy.

„Polska ma świetne uniwersytety i jest krajem przyjemnym do studiowania” – powiedziała ambasador Polski na Litwie Urszula Doroszewska, inaugurując polskie stoisko. Ambasador zaznaczyła, że studia w Polsce zapewniają wysoki poziom nauczania, a dyplomy polskich uczelni są uznawane na całym świecie.

Organizatorem polskiego stoiska na wileńskich targach jest Instytut Polski w Wilnie oraz Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej NAWAI.

Na stoisku swoją ofertę prezentują m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Zachęcając do studiowania w Polsce, wskazuje się, że polskie szkoły wyższe oferują ponad 600 kierunków studiów nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim i innych językach obcych; podkreślając wysoki poziom nauczania, zaznacza się, że opłaty za studia w Polsce są bardzo konkurencyjne, a koszty utrzymania są znacznie niższe niż w innych państwach Europy.

Udział w wileńskich targach jest elementem długofalowej kampanii realizowanej przez Instytut Polski w Wilnie, której celem jest promocja polskiej nauki i polskiego szkolnictwa wyższego na Litwie.

Tegoroczna kampania Instytutu prowadzona także poprzez kampanię plakatową na ulicach Wilna oraz w młodzieżowych czasopismach i na portalach internetowych, podkreśla nie tylko najwyższy światowy poziom polskich uniwersytetów, ale także geograficzną i kulturową bliskość Polski i Litwy.

Międzynarodowe Targi Edukacji, Wiedzy i Kariery Studijos 2018 potrwają trzy dni. Przewidzianych jest ponad 200 imprez towarzyszących.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

PAP – Nauka w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj