MediSensonic to firma działająca w branży MedTech. W prowadzonych projektach rozwija techniki mikrofalowe i foto-optyczne, które umożliwiają bezpieczną i bezinwazyjną diagnostykę medyczną. Łączy ze sobą elementy fizyki oraz medycyny. Głównym zadaniem i założeniem firmy jest rozwijanie technik mikrofalowych w projektach diagnostycznych. Techniki te służą do monitorowania parametrów życiowych w organizmie człowieka, ale również wspomagają wykrywanie chorób cywilizacyjnych.

Jesteśmy firmą technologiczną, która działa w obszarze bezpiecznych i bezinwazyjnych rozwiązań diagnostycznych. Działamy w branży Medtech, wyprzedzając światową konkurencję w zastosowaniu technik bezinwazyjnego pomiaru, podkreśla Robert Gromada prezes firmy MediSensonic.

Fundamentem firmy jest zespół. Dysponujemy grupą naukowców i wysoce wykwalifikowanych specjalistów (ok 40% w stopniu min. doktora). Trzon zespołu badawczo-rozwojowego tworzą doświadczeni eksperci medyczni, a także naukowcy i inżynierowie specjalizujący się w diagnostyce mikrofalowej, fotonowej i sensorycznej. Do rozwoju firmy w dziedzinie Medtech potrzebny jest interdyscyplinarny zespół profesjonalistów i specjalistów patrzących szeroko na świat i pojawiające się na nim wyzwania w diagnostyce medycznej, mówi prezes Gromada.

Prezes Robert Gromada to absolwent PJWSTK, twórca jednego z pierwszych elektronicznych systemów zarządzania danymi w badaniach klinicznych w Polsce i zwolennik stosowania rozwiązań informatycznych w opiece zdrowotnej. Pełnił funkcję prezesa zarządu funduszu inwestycyjnego inwestującego w MedTech.  Ma bardzo szerokie doświadczenie we wdrażaniu szeregu systemów do zarządzania placówkami medycznymi, obsługi rejestracji zdarzeń medycznych i weterynaryjnych, łączenia pracy lekarzy z pracami badawczymi w badaniach klinicznych.

Jeden z realizowanych projektów jest związany z systemem Glucowave. Obecnie prowadzone są cztery projekty badawczo-rozwojowe, a kolejne czekają na rozstrzygnięcie o przyznaniu dofinansowania z NCBR. W przygotowaniu są trzy nowe wnioski, dla których firma zamierza starać się o dotacje.

Glucowave to bezinwazyjny system monitorowania poziomu glikemii. Czujnik pomiarowy dotyka skóry pacjenta, dokonując pomiaru bez potrzeby naruszania ciągłości tkanek skóry. Dzięki temu jest bezbolesny, łatwy i wygodny w użyciu.

– System Glucowave nie używa igieł ani innych tego typu czujników inwazyjnych wkłuwanych pod skórę pacjenta. Glucowave, co do koncepcji pomiaru działa podobnie do obecnych na rynku, inwazyjnych wyrobów typu CGMS. Dokonuje on pomiaru sygnału będącego w zależności od poziomu glukozy we krwi i płynie śródmiąższowym. Naszym marzeniem jest zrobić CGM nie wymagający kalibracji, dodaje prezes Gromada.

Osoby chore na cukrzycę leczeni insuliną, czyli wszyscy chorzy z cukrzycą typu 1 oraz znaczny odsetek pacjentów z wieloletnią cukrzycą typu 2 muszą wykonywać wielokrotnie w ciągu dnia pomiary glikemii za pomocą glukometru. Chorym leczonym osobistą pompą insulinową lub insuliną w wielokrotnych wstrzyknięciach w ciągu dnia w zmiennych dawkach zaleca się wykonywanie pomiarów nawet 10-12 razy w ciągu dnia. To przełom oraz jedyne innowacyjne rozwiązanie bez stosowania igły.

Nie sposób nie uwypuklić na światło dzienne projektu pn. „Sorest”. To kolejna innowacyjna metoda diagnozowania, tym razem zaburzeń oddychania w trakcie snu. System monitoruje i analizuje okresy bezdechu i chrapania. Umożliwia również całodobowe śledzenie wybranych parametrów życiowych, tj. temperatura i tętno. Dodatkowo materac Sorest został wyposażony w warstwę aktywną, umożliwiającą masaż wybranych części ciała.

System Sorest stanowi przełomowe rozwiązanie technologiczne, charakteryzujące się nowym podejściem do monitorowania snu osób chorych, upośledzonych lub niedołężnych, z wbudowaną powłoką czujników realizujących funkcje bezdotykowego monitorowania czynności życiowych oraz mechanizmem interakcji w postaci masażu, dodaje prezes MediSensonic.

Stawiamy przed sobą nowe cele, nie boimy się wielkich wyzwań. Wkrótce przekształcimy się w spółkę akcyjną i myślimy już o wejściu na New Connect, żeby pozyskać od inwestorów dodatkowe fundusze na dalszą realizację przełomowych technologii. Przed technologiami z dziedziny fizyki i medycyny jest ogromna przyszłość, dlatego pracujemy intensywnie nad ich rozwojem.

Życzymy wielu znakomitych okazji do wdrażania Państwa innowacji oraz nieustającej pasji w dążeniu do zamierzonych celów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj