Innowatorów przed 35. rokiem życia, którzy są autorami wizjonerskich projektów technologicznych, można zgłaszać do kolejnej edycji prestiżowego konkursu „Innovators Under 35 Europe”. Kandydatury europejskich innowatorów przyjmowane są do 12 marca.
Konkurs „Innovators Under 35 Europe” organizowany jest przez „MIT Technology Review” – najstarszy magazyn poświęcony technice, którego wydawcą jest renomowany Massachusetts Institute of Technology. Wyłaniani są w nim liderzy nowych technologii, autorzy najbardziej przełomowych projektów.
Zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu można przesyłać za pomocą platformy: https://challenges.opinno.io/competition/innovators-europe-2018. Będzie ona aktywna do 12 marca.
Kandydować mogą obywatele jednego z krajów Unii Europejskiej lub osoby od co najmniej pięciu lat będące legalnymi rezydentami jednego z krajów członkowskich. Kandydaci powinni mieć poniżej 35 lat oraz pracować nad technologicznymi innowacjami.
Kandydatury zostaną ocenione przez panel ekspertów oraz redakcję MIT Technology Review. 35 zwycięskich projektów zostanie oficjalnie nagrodzonych podczas gali finałowej, która odbędzie się we wrześniu w Paryżu. Oprócz tego, ich autorzy zostaną zaproszeni do udziału w prestiżowej, corocznej konferencji EmTech France, organizowanej przez „MIT Technology Review”. Konferencja umożliwia zaprezentowanie najnowszych trendów i odkryć w świecie technologii. Najbliższa jej edycja odbędzie się 2 i 3 października w Tuluzie we Francji i zgromadzi najważniejszych przedsiębiorców i naukowców z całego świata.
Konkurs „Innovators Under 35” jest organizowany od 1999 roku w USA, a od 2011 r. utalentowani innowatorzy poszukiwani są również w innych częściach świata m.in. w Europie. Europejskie edycje konkursu odbywają się w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Belgii oraz w Polsce.
Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znajdują się m.in. Konstantin Novoselov (laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki), Max Levchin (założyciel firmy PayPal), Daniel Ek (założyciel Spotify), Sergey Brin (założyciel Google) czy Linus Torvalds (założyciel Linux).
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl