Gmina Moszczenica to wyjątkowe miejsce na mapie samorządów w Polsce. Od wielu lat realizuje liczne projekty zarówno infrastrukturalne jaki i tzw. „miękkie”, których efekty zostały docenione przez liczne gremia, czego potwierdzeniem jest chociażby uzyskanie tytułu „Najbardziej innowacyjnej gminy w Polsce”, czy Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju.

Działania władz Gminy mają obecnie charakter ogólnopolski, gdyż jednym z największych osiągnieć tego samorządu jest podpisanie porozumienia pomiędzy Konsorcjum samorządów „Gmina Bliżej Mieszkańców” (Moszczenica, Ujazd, Będków, Czarnocin, Lelów, Starostwo Piotrków Tryb., Starostwo Ostrów Wielkopolski) reprezentowanym właśnie przez Wójta Gminy Moszczenica a Wojewodą Łódzkim Panem Tobiaszem Bocheńskim, o utworzeniu pierwszego w Polsce Lokalnego Centrum Kompetencji w Moszczenicy.

Obecnie Gmina realizuje partnerski projekt o roboczej nazwie „Moszczenica Promuje Innowacje”, którego celem jest promowanie firm z sektora MŚP na arenie międzynarodowej i zachęcenie podmiotów zagranicznych ale także krajowych do inwestowania na terenie województwa łódzkiego, a w szczególności w Moszczenickich Terenach Inwestycyjnych.

„Dla firm przygotowaliśmy ok 5 ha powierzchni uzbrojonej w przyłącza energetyczne średniego napięcia z dwóch niezależnych stron Polski, wybudowaliśmy ok 100 km sieci optycznej włączonej w trzy punkty styku do sieci akademickiej PIONIER i dysponujemy łączami o przepustowości 40GB/s.”- mówi Wójt Gminy Marceli Piekarek.

Zapraszamy także na Międzynarodową konferencję wraz z towarzyszącymi jej targami branżowymi.

Tegoroczna edycja wydarzenia ma odbywać się przez dwa dni, w dwóch lokalizacjach na terenie województwa:

– w dniu 03.09 2023 r. targi branży rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna, energetyki (w tym Odnawialne Źródła Energii) w Moszczenicy.

– w dniu 04.09. 2023 r. konferencja-seminarium branży IT i innowacji z towarzyszącą wystawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj