Gmina Moszczenica, która w roku 2011 otrzymała tytuł Najbardziej Innowacyjnej Gminy w Polsce właśnie ugruntowała swoją markę- otrzymała niezwykle prestiżowe wyróżnienie- Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2017.

Te zaszczytne wyróżnienia to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania pracowników Urzędu Gminy, ale także współpracy zarówno z samorządami jak i z naukowcami z Politechniki Częstochowskiej. Zespół prof. Leszka Rutkowskiego stworzył dokumentację dla projektu „Eleader szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dla mieszkańców gmin: Moszczenica, Ujazd, Będków i Czarnocin” o wartości 13 mln zł i udzielił Gminie bardzo mocnego wsparcia zarówno na etapie pozyskiwania środków jak i późniejszej realizacji tego przedsięwzięcia.

„Projekt ten otworzył nam okno na świat- dysponujemy obecnie niezwykle nowoczesną infrastrukturą serwerowo-sieciową opartą o łącza optyczne o nieograniczonych możliwościach. Położenie naszej gminy w sąsiedztwie autostrady A1 i trasy S8 zachęciło nas do pozyskania środków na nowoczesną, przyjazną przestrzeń dla prowadzenia działalności gospodarczej w samym centrum Polski, którą nazwaliśmy Moszczenickie Tereny Inwestycyjne”– mówi Wójt Gminy Moszczenica Marceli Piekarek.

LOGO MTI_2 Gmina Moszczenica w ramach realizacji projektu „Zwiększenie poziomu handlu zagranicznego sektora MŚP w wyniku zastosowania nowoczesnych metod regionalnego marketingu gospodarczego przez gminę Moszczenica – „Najbardziej Innowacyjną gminę w Polsce” organizuje w dniach 17-18 września targi oraz konferencję IT, które swoim patronatem objęło między innymi Ministerstwo Cyfryzacji. Wśród atrakcji wymienić należy możliwość zobaczenia łazika marsjańskiego oraz przygotowaną przez firmy Passus SA  i Smartvide strefę gier VR. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.mpi.moszczenica.eu.

Gmina Moszczenica - Patronaty honoroweLOGOTYPY_KOL_EFRR_pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj