Przystawki do telewizorów z wbudowanymi tunerem DVB-T2/DVB-S2 posiadają gniazdo umożliwiające podłączenie anteny telewizji naziemnej lub satelitarnej i uzyskanie wygodnego dostępu do kanałów telewizyjnych.
Urządzenia korzystają z oprogramowania linuxowego LibreElec. To system operacyjny przygotowany specjalnie na potrzeby platformy multimedialnej Kodi. Jest następcą popularnego systemu OpenElec. Z założenia korzysta z urządzenia HTPC tylko i wyłącznie w obrębie Kodi. Dzięki temu obsługa sprzętu jest łatwiejsza, a użytkownik nie traci czasu na instalację dodatkowych pakietów, co ma miejsce w przypadku systemów Android oraz Windows. Urządzenie jest proste w idei, a zarazem ma rozbudowany system, który umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji Kodi przy nieosiągalnej dla innych platform szybkości działania.
Wszystkie kanały telewizji naziemnej, w tym nowo dodany TVP SPORT, będą dostępne od razu po skonfigurowaniu oprogramowania TVHeadEnd. Wtyczka – mimo konieczności dokonania skomplikowanych ustawień − daje szereg możliwości. Poprzez przeglądarkę uzyskujemy dostęp do interfejsu użytkownika, który pozwala na wprowadzenie zdalnych ustawień kanałów – zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych. Istnieje także zdalna możliwości nagrywania i ustawiania harmonogramu.
Oglądaj mecze gdzie i na czym chcesz − dzięki obsłudze oprogramowania Tvheadend możesz wygodne streamować kanały telewizyjne na inne urządzenia w sieci lokalnej (komputery, telefony, tablety). Wystarczy, że z pomocą urządzenia z zainstalowanym oprogramowaniem VLC, KODI czy innym do odbioru strumienia wideo odtworzymy linki do kanałów telewizyjnych generowane z poziomu panelu TVheadend.
Przy odrobinie chęci stworzymy np. własny plik m3u, czyli listę odtwarzania programów, z której w wygodny i prosty sposób możemy korzystać na telefonach, tabletach czy innych odtwarzaczach w ramach naszej sieci lokalnej, czyniąc z nich pełni funkcjonalne dekodery DVB-T po IPTV z naszymi ulubionymi kanałami. Z poziomu urządzenia lub interfejsu web możemy również w prosty sposób obsługiwać funkcje nagrywania z harmonogramem wraz z pełnym EPG (jeśli jest dostępny).
Nagrywać można na nośnikach typu pendrive podłączonych do jednego ze złączy USB oraz bezpośrednio i bezprzewodowo na laptop/PC. To duża zaleta w stosunku do zwykłych tunerów telewizyjnych. Nie trzeba się martwić o pojemność pendrive’ów oraz męczyć z przegrywaniem plików na komputer.
Źródło: http://www.pressoffice.pl