Największym fundamentem jest fakt, że otaczam się ludźmi kreatywnymi, cały czas nastawionymi na rozwój firmy.  Rodzina wspiera mnie w tych działaniach. Rozmawiamy z Pawłem Siwakiem właścicielem firmy Usługi Ślusarskie.

Jakimi wartościami kieruje się Pan w zarządzaniu firmą?

Najważniejszy jest szacunek oraz obustronne wymagania w relacji przedsiębiorca-pracownik. Niezwykle ważna jest atmosfera. Przede wszystkim chodzi o pozytywne relacje, na które składają się takie elementy jak współpraca, wzajemna pomoc, brak niezdrowej rywalizacji, czy poczucie równego traktowania. Kolejnym fundamentem jest rozmowa. Pracowałem przez wiele lat jako Dyrektor Szkoły i nie ukrywam, że umiejętność podejścia do rozmowy jest niezwykle trudnym elementem relacji wprowadzanym w naszą codzienność. Idę naprzód, rozwijam się i dostosowuję do obecnych czasów inspiracji i zainteresowań młodych ludzi.

Czy Pana zdaniem pieniądze przewyższają wartości człowieka?

Definiowanie rozwoju oraz swojej kariery przez pryzmat pieniędzy prowadzi nas do roli najemników. Zdarza się, że nasza rola w firmie jest mierzona jedynie pod względem ilości pieniędzy jakie przynosimy. Niestety taka postawa sprawia, że często trafiamy na pracodawców, którzy posiadają podobne podejście względem zatrudnionych pracowników To prowadzi do przedmiotowego traktowania w obie strony. Uważam, że to droga bez powrotu prowadząca donikąd.

Jak ocenia Pan rozwój przedsiębiorstwa na przestrzeni ostatnich lat?

Zaczynaliśmy w branży z dziedziny obróbki skrawaniem. W kolejnych latach nawiązując współpracę z większymi kontrahentami poszerzaliśmy zakres naszych usług i działań. Poważniejsze zamówienia niosły za sobą także potrzebę inwestowania w sprzęt. Obecnie jesteśmy w stanie zagwarantować klientom w jakim czasie trafi do nich gotowy sprzęt z wszelkimi elementami jakości, staranności i dbałości o każdy szczegół. Troska o klienta jest podstawowa. Wzrost zapotrzebowania na nasze usługi powoduje potrzebę ciągłego rozwoju, a jego brak prowadzi do zatrzymania się i negatywnych skutków.

Firma zaczęła także inwestować w park maszynowy.

Zaczęliśmy inwestować w nowoczesny park maszynowy. Firma działa na 2 halach produkcyjnych zajmujących łączną powierzchnię ponad 1,5 ha.

Pierwsza hala obejmuje 1200 m2 powierzchni produkcyjnej oraz 800 m2 części biurowej. Druga hala znajduje się w Centrum Badawczo-Rozwojowym wraz z nowoczesną półautomatyczną lakiernią proszkową na powierzchni 1800m2.

Paweł Siwak – właściciel

Fundamentalny dla firmy jest czynny udział w projektach.

Pracujemy przy wielu projektach głównie z pracownikami z Politechniki Poznańskiej  m.in. w ramach projektów i dotacji z Unii Europejskiej. Piszemy je wspólnie z synem. Są dla nas bardzo ważną częścią pracy. W mojej opinii projekty powinny prowadzić do wdrożenia, ponieważ tylko wtedy widzę sens w ich realizacji. Podstawą jest praca, poświęcenie i zaangażowanie. Bezsensowna jest syzyfowa praca, która nie prowadzi do założonego celu i efektów spełniających marzenia w kierunku sukcesu. Moim zdaniem to przedsiębiorstwa powinny być liderami projektów.

Wśród wielu projektów pojawia także ten skierowany dla osób korzystających z wózka inwalidzkiego.

Przedmiotem projektu jest zakup usługi doradczej, polegającej na przeprowadzeniu profesjonalnego procesu projektowego, mającego na celu opracowanie nowego projektu wzorniczego, który umożliwi wdrożenie innowacyjnego rozwiązania usprawniającego funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Opracowanym produktem będzie uchwyt mocowany bezpośrednio do wózka inwalidzkiego, który pozwoli na przenoszenie koszyków czy skrzynek zakupowych oraz znacznie ułatwi wykonywanie ich codziennych czynności ze względu na swoje określone cechy.

Recepta na sukces?

Trzeba umiejętnie żyć w relacjach z ludźmi oraz budować stały element zaufania, który przynosi zamierzone efekty. Ja po prostu uwielbiam rozmawiać z ludźmi i nawiązywać relacje. Nie ma nic gorszego niż oszczędzanie na jakości i komforcie pracy. Bardzo dużo wymagam również od siebie, ponieważ własny przykład jest najważniejszy. Trzeba udowodnić ludziom, że wykonujesz swoją pracę najlepiej jak potrafisz. Wtedy mogę wymagać od innych.

Czego mogę życzyć?

Przede wszystkim nieustającej pasji, która niesie za sobą marzenia.

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj