Firma USŁUGI ŚLUSARSKIE – PAWEŁ SIWAK świadczy pełen wachlarz usług ślusarskich i obróbki skrawaniem CNC – od cięcia plazmowo-gazowego, poprzez cięcie laserem, toczenie czy frezowanie aż po zaginanie, ale jak podkreśla sam właściciel, mgr inż. Paweł Siwak, przedsiębiorstwo stawia przede wszystkim na nieustanny rozwój, co nietrudno dostrzec śledząc działalność badawczo-rozwojową firmy.

W ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój firma realizuje projekt „Wytwarzanie innowacyjnych elektrod do nagrzewania i hartowania drutu oraz narzędzi do obróbki twardych materiałów z nanokrystalicznych proszków WC-Co spiekanych metodą SPS”. Głównym celem projektu jest uzyskanie nowego materiału narzędziowego – m.in. elektrody, która będzie charakteryzowała się podwyższoną wytrzymałością, co będzie prowadziło do zmniejszenia kosztów i ograniczenia przestojów maszyn produkcyjnych. Ostateczny produkt dedykowany będzie przedsiębiorstwom zajmującym się produkcją sprężyn, oraz na obciążone elementy budowy części maszyn.

Docelowo przedsiębiorstwo nie zamierza poprzestać na opracowaniu parametrów samej technologii, lecz będzie prowadziło prace mające umożliwić samodzielną produkcję elektrod oraz ich rozprowadzanie, czemu z całą pewnością posłuży również realizacja planu utworzenia centrum badawczo-rozwojowego firmy.

Innowacyjne podejście do obróbki metali oraz dbałość o jakość prowadzonych prac rozwojowych zaowocowały dużym zainteresowaniem ze strony uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów mających możliwość odbyć w firmie niezbędne staże i zaznajomić się z technologią oraz poszerzać swoją wiedzą i umiejętności.

– Cieszy nas tak duże zainteresowanie, zwłaszcza że chcemy się swoją wiedzą dzielić. Od wielu lat współpracujemy z naukowcami z Politechniki Poznańskiej oraz Instytutu Obróbki Plastycznej w Poznaniu, dzięki czemu mamy możliwość błyskawicznie wprowadzać i wypracowywać najnowocześniejsze technologie – podkreśla właściciel firmy.

Dynamiczna współpraca przedsiębiorstwa ze środowiskiem akademickim to jednak nie tylko wymiana umiejętności i doświadczenia, lecz również wytężona praca naukowo-badawcza, dająca takie efekty, jak chociażby realizowane w ostatnich latach projekty „Wdrożenia technologii numerycznej obróbki metalu w firmie USŁUGI ŚLUSARSKIE mgr inż. Paweł SIWAK” oraz „Wdrożenia autorskiej technologii skrawania z zastosowaniem narzędzi z nanowęglików spiekanych”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj