Podczas 7. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2022 Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zostało nagrodzone statuetkami w dwóch kategoriach – „Jednostka naukowa przyszłości” oraz „Inteligentny rozwój edukacji i szkolnictwa wyższego”. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Certyfikaty zostały wręczone 7 czerwca br. Pamiątkowe statuetki odebrał w czasie uroczystej gali będącej punktem kulminacyjnym 7.FIR prof. dr hab. n. med. Wojciech Bik, z-ca Dyrektora ds. Dydaktycznych i Naukowych – Prorektor.

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego jest samodzielną placówką naukowo-dydaktyczną istniejącą od 1971 r. Podstawowym zadaniem uczelni jest koordynacja kształcenia lekarzy, lekarzy dentystów oraz innych osób wykonujących zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia.

Działalność dydaktyczna CMKP jest ściśle powiązana z udzielaniem świadczeń zdrowotnych – działalność leczniczą prowadzimy, przede wszystkim, w naszych szpitalach klinicznych. Prace badawcze mają na celu rozwój i poprawę możliwości diagnostycznych i terapeutycznych. Spoglądamy przede wszystkim na pacjenta i na jego potrzeby – mówi profesor Bik.

Fundamentalne dla naszej uczelni jest organizowanie kształcenia podyplomowego. Celem jest podnoszenie kwalifikacji lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia. Kształcenie podyplomowe lekarzy jest finansowane przez państwo, a to pokazuje, jak istotne jest szkolenie specjalistów. To właśnie na młodych ludzi spada ogromna odpowiedzialność za zdrowie każdego z nas – podkreśla prof. dr hab. n. med. Wojciech Bik, z-ca Dyrektora ds. Dydaktycznych i Naukowych – Prorektor.

Bardzo ważny dla Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego jest także udział w realizowanych projektach unijnych.

Należy odkreślić, że wyróżnienia podczas 7.FIR w Uniejowie są ogromną motywacją, a uzyskane nagrody to zasługa całego zespołu Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj