Wilno, Tbilisi, Singapur, Filadelfia, Meksyk, Indie, Kanton – to miejsca, w których w tym roku promowane będą polskie uczelnie. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej opublikowała listę targów edukacyjnych, na których zorganizuje w tym roku polskie stoisko.

Na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zamieszczono mapę 10 miejsc. Odbędą się tam targi edukacyjne, na których zorganizowane ma być polskie stoisko narodowe.

W lutym będą to targi w Wilnie (Litwa) oraz Tbilisi (Gruzja). W marcu wymieniony jest Singapur, w kwietniu Ałmaty (Kazachstan) oraz Meksyk, a na przełomie maja i czerwca Filadelfia (USA); we wrześniu są targi w Genewie (Szwajcaria) i w Indiach, w październiku – Chengdu i Kanton w Chinach, a w listopadzie w Kijowie na Ukrainie.

„Zaproponowane lokalizacje i regiony wybrane zostały w oparciu o strategię geograficzną promocji polskiego szkolnictwa wyższego. Dodatkowo uwzględniliśmy dotychczasowe doświadczenia w organizacji polskich stoisk narodowych oraz misję i cele NAWA, ze szczególnym akcentem na promocję języka polskiego za granicą. Na ostateczny kształt naszej propozycji wpłynęły także wyniki wypełnionych przez uczelnie ankiet” – poinformowano na stronie NAWA.

Jak poinformowano na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, od początku 2018 roku Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) kontynuuje realizację kampanii „Ready, Study, GO! Poland” prowadzonej dotychczas przez resort nauki.

W organizację polskiego uczestnictwa w targach zagranicznych w ramach kampanii „Ready, Study, GO! Poland” bezpośrednio zaangażowane mają być również placówki dyplomatyczne i instytuty polskie.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj