NCBR i KETEP podpisały umowę o polsko-koreańskiej współpracy w zakresie technologii energetycznych. W jej ramach planowane są wspólne konkursy na projekty badawczo-rozwojowe. Ogłoszenie pierwszego naboru konkursowego planowane jest na 2023 r. – poinformował w środę NCBR.

„Agencja rządowa Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) podpisały umowę o współpracy bilateralnej” – poinformował w środę NCBR.

Jak dodano, w ramach umowy NCBR oraz KETEP zamierzają przygotować i ogłosić wspólne konkursy na projekty badawczo-rozwojowe. Wielostronne działania w zakresie współpracy, w których agencje wezmą udział, mają przynieść korzyści technologiczne i ekonomiczne w obszarze technologii energetycznych.

Zaznaczono, że współpraca w dziedzinie energetyki przyczyni się do rozwoju innowacyjnych technologii energetycznych oraz rozszerzania krajowych prac badawczo-rozwojowych. „Ogłoszenie pierwszego naboru w konkursach planowane jest na 2023 rok” – poinformowano w komunikacie NCBR.

https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C94222%2Cncbr-i-ketep-podpisaly-umowe-o-polsko-koreanskiej-wspolpracy-technologicznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj