Projekt TECH firmy Queensland Pacific Metals ma szansę stać się wiodącym na świecie źródłem wysokiej jakości niklu pozyskiwanego etycznie, aby napędzać zieloną transformację.

Era elektryfikacji zbliża się wielkimi krokami, a kraje na całym świecie zwiększają produkcję i wykorzystanie pojazdów elektrycznych (EV) oraz alternatywnych źródeł energii ekologicznej w celu dekarbonizacji planety i walki ze zmianami klimatycznymi. Jednak ta znacząca zmiana paradygmatu w kierunku technologii zerowych netto będzie polegać na solidnych łańcuchach dostaw metali krytycznych – łańcuchach dostaw, które może zabezpieczyć flagowy projekt TECH firmy Queensland Pacific Metals (QPM).

Krytyczne metale są podstawowymi składnikami szeregu technologii, które będą napędzać zieloną transformację, takich jak panele słoneczne, turbiny wiatrowe i akumulatory zasilające pojazdy elektryczne. Wraz z rozwojem branży pojazdów elektrycznych zapotrzebowanie na akumulatory do zasilania czystego transportu będzie rosło, ponieważ społeczeństwo odchodzi od szkodliwych dla środowiska pojazdów z silnikami spalinowymi.

Aby jednak przejście na ekologiczny transport było naprawdę zrównoważone, konieczne jest, aby metale krytyczne wykorzystywane w akumulatorach pojazdów elektrycznych były pozyskiwane i produkowane w sposób zrównoważony. Jest to nadrzędna filozofia QPM, która zapewnia zrównoważoną produkcję różnych metali akumulatorowych, w tym niklu, kobaltu, tlenku glinu o wysokiej czystości i hematytu.

Głównym celem QPM jest wzmocnienie przemysłu niklu, głównego składnika akumulatorów litowo-jonowych. Badania rynku przewidują, że jego zastosowanie w akumulatorach litowo-jonowych wkrótce będzie stanowić drugi co do wielkości rynek zastosowań końcowych tego krytycznego metalu i zapewni szereg korzyści akumulatorom pojazdów elektrycznych, poprawiając ogólną ekonomikę i atrakcyjność rynkową.

Projekt TECH firmy QPM ma szansę stać się wiodącym dostawcą wysokiej jakości, etycznie pozyskiwanego, zaawansowanego niklu dla globalnego łańcucha dostaw. Szczycąc się szeregiem innowacyjnych technologii, odpowiedzialnym zarządzaniem zasobami oraz zespołem świadomym społecznie i ekologicznie, QPM ma wyjątkową pozycję, aby uczynić planetę czystszą, bardziej zieloną i zrównoważoną.

https://www.innovationnewsnetwork.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj