Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przystąpiło właśnie do realizacji poważnej inwestycji – programu „Mieszkanie TM Plus”. Program zakłada budowę nowoczesnego osiedla wielorodzinnych budynków mieszkalnych oraz parkingu i towarzyszącej całości infrastruktury miejskiej. Kompleks powstanie w centrum prężnie rozwijającego się miasta. Inwestycja zakłada budowę ponad 130-tu mieszkań wraz z adekwatną liczbą miejsc parkingowych oraz szeregu lokali usługowych. Towarzystwo oferuje zainteresowanym wybór pomieszczeń o powierzchni od 28 do 68 m2 w trzypiętrowych, malowniczo położonych blokach. Dodatkowym atutem jest bliskie sąsiedztwo zarówno centrum miasta, jak też terenów zielonych, placówek medycznych i oświatowych, choć jak podkreśla prezes zarządu, Maria Chilińska oferta skierowana jest nie tylko dla ludzi młodych..

– Staramy się wyjść na przeciw nie tylko oczekiwaniom osób młodych, zakładających rodziny czy kupujących pierwsze mieszkania, lecz także osób starszych. Mimo, że bloki są trzypiętrowe, zostaną wyposażone w windy, tak by także seniorzy mogli cieszyć się piękną panoramą miasta – podkreśla.

Program „Mieszkanie TM Plus” cieszy się powodzeniem i jest przygotowany nie tylko dla tomaszowian. Zgodnie z polityką prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, pana Marcina Witko miasto otwiera się oferując mieszkania w sąsiedztwie jedynej w Polsce areny lodowej. Mimo, że program działa raptem kilka miesięcy, do rozdysponowania zostało jeszcze tylko kilkanaście lokali mieszkalnych a nabór wniosków kończy się już w tym miesiącu.

Oczywiście „Mieszkanie TM Plus” to nie jedyne wyzwanie, które stoi przed Tomaszowskim TBS. Prezes Maria Chilińska lubi trudne zadania, jak niedawno zakończona przeszło dwustu milionowa inwestycja unijna. Zarząd chciałby w niedalekiej przyszłości dołączyć swoje działania do katalogu sztandarowych zadań województwa łódzkiego.

Joanna Gulewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj