Systemy Rolnicze Sp. z o. o. to prężnie działająca firma w branży rolniczej. Specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy wielofunkcyjnego oprogramowania internetowego i urządzeń elektronicznych.  Zastosowane w nich technologie pozwalają zmaksymalizować pracę rolników w polu, ponieważ większość zadań wykonują innowacyjne urządzenia, właściciel gospodarstwa natomiast nadzoruje jedynie prawidłowe ich wykonanie.

Firma pochwalić się może autorskimi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak: Laro, Paro i Taro. Systemy wykorzystywane są głównie do badania efektywności przejazdu maszyny poprzez monitorowanie na bieżąco jej parametrów. Sprzęt generuje raporty i tworzy specjalistyczne mapy pokonanej trasy oraz nadzoruje efektywność pracowników.

W ofercie dla klientów znajdują się również aplikacje internetowe, którymi sterować można za pomocą dowolnego urządzenia (laptop, smartfon czy tablet). Sztandarowym projektem jest Agridata – produkt ten charakteryzuje wysoka wydajność bowiem w jednym miejscu gromadzi wszystkie dane, analizuje je i przedstawia w zbiorczej informacji rolnikowi. Rolnicy, ale nie tylko, również firmy z branży transportowej czy budowlanej mogą skorzystać z produktu AgriControl, pozwalającego monitorować przepływ paliwa w przedsiębiorstwie.

Ponadto firma realizuje projekt unijny we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Badania dotyczą elektroprzewodności gleby, zwięzłości oraz zasobności glebowej, z wykorzystaniem autorskiego, innowacyjnego oprogramowania, którym zainteresowane są trzy duże firmy, działające na rynku prób glebowych w Polsce.

Jesteśmy firmą działającą u podstaw, dlatego siedziba naszej firmy nie znajduje się w klimatyzowanym biurowcu, a na obszarze ponad 300-hektarowego gospodarstwa rolnego, gdzie mamy dostęp do parku maszynowego. To właśnie tam testujemy wszystkie nasze produkty zanim trafią do naszych klientów i przygotowujemy kolejne projekty, choć na razie są one w fazie prototypów. Planujemy także rozszerzyć działalność naszej firmy na rynki zagraniczne z uwzględnieniem kierunku wschodniego – Kamil Serwata, dyrektor ds. rozwoju.

Kacper Matuszak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj