Kratki.pl to polski lider w produkcji kominków i akcesoriów kominkowych. Firma istnieje od 1998 roku, a swoją nazwę zaczerpnęła z kratek kominkowych, które jako pierwsze pojawiły się w ofercie.

Przedsiębiorstwo regularnie prezentuje swój asortyment podczas najważniejszych branżowych wydarzeń i targów. Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Kratki.pl zajmują pozycję jednego z czołowych, europejskich producentów kominków, a ich wyroby dostępne są w 55 krajach na całym świecie. Swoją pozycję zawdzięczają ukierunkowaniu na potrzeby klienta od podstaw oraz szybkiemu reagowaniu na zmiany rynkowe.

Od kilku lat firma aktywnie korzysta z funduszy europejskich. W momencie finalizowania jednego projektu, zaczyna się następny. – Kiedyś baliśmy się dotacji. Ale z projektu na projekt jest nam łatwiej. Dziś widzimy, że dotacKratki.plje wcale nie są takie trudne i można się ich nauczyć – zauważa Marek Bal, prezes Kratki.pl.

Do tej pory firmie udało się zrealizować 17 projektów unijnych. Były to projekty regionalne i krajowe. Dotyczyły zarówno inwestycji w infrastrukturę jak i maszyny, dzięki którym można było wdrażać innowacyjne technologie produkcji nowych wkładów kominkowych, charakteryzujących się większymi sprawnościami, a mniejszą emisyjnością.

Firma ma na swoim koncie również kilka projektów badawczych oraz dotyczących własności niematerialnej i prawnej. „Prace badawcze nad zastosowaniem innowacyjnego materiału wysokoglinowego z grupy HA 45 w urządzeniach grzewczych, służących zwiększeniu konkurencyjności firmy KRATKI.PL na rynku międzynarodowym” – to ostatni projekt zakończony sukcesem. Prace nad nim odbywały się w ramach działania 1.4 i we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Firma Kratki.pl opracowała innowacyjny materiał akumulacyjny – OXITEC. Jednak sukces poprzedziły szczegółowe badania. W wyniku ich powstał skład nowego materiału ogniotrwałego. Wykorzystuje się go jako wyłożenie palenisk we wkładach kominkowych i kominkach wolnostojących. Końcowym efektem prac było wytypowanie składu nowego materiału o nazwie OXITEC, którego zastosowanie zwiększyło sprawność urządzania przy jednoczesnym obniżeniu emisji tlenku węgla.

Kratki.pl znajdują się obecnie przed podpisaniem umowy dotyczącej kolejnego nowatorskiego projektu, tym razem związanego z wdrożeniem nowej technologii produkcji stalowo – ceramicznych wkładów kominkowych. – Oczekujemy też na wyniki dotyczące kolejnego projektu badawczo – rozwojowego – zapowiada Marek Bal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj