Firma Opakowaniamax od kilkunastu lat nieustannie podąża drogą rozwoju. Zakończony w 2013-tym roku projekt „Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstwa Opakowaniamax Paweł Kołaczek poprzez zakup urządzeń do produkcji opakowań kartonowych i utworzenie oddziału produkcyjnego w Radzanowie” był pierwszym poważnym krokiem ku wielkiej przyszłości. Projekt pozwolił na zakup linii do produkcji opakowań, która umożliwia wykonanie najwyższej jakości druku na opakowaniu tekturowym, również wewnątrz opakowania. Właściciel, Paweł Kołaczek, nie ukrywa, że firma Opakowaniamax jako jedyna w Polsce dysponuje licencją na tego typu maszynę.

Firma zakupiła również nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe oraz wydajny ploter, które umożliwiają wykonanie i powielenie prototypu produktu o dowolnych, pożądanych przez klienta parametrach bez konieczności wykonywania specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu interesant w krótkim czasie może ocenić czy efekt końcowy spełnia jego oczekiwania logistyczne.

Zakup specjalistycznego sprzętu produkcyjnego był jednak tylko wstępem do prawdziwego przełomu, jakim okazała się budowa nowoczesnej hali magazynowo-produkcyjnej. Firma w tej chwili kończy etap budowlany i rozpoczyna instalację urządzeń automatyzujących produkcję. Oprócz nabytych już wcześniej maszyn produkcyjnych znajdzie się również nowoczesna linia produkcyjna, która znacznie zwiększy możliwości produkcyjne firmy. Ponadto zupełnie nowym rozwiązaniem, jakie wprowadzono w firmie Opakowaniamax jest całkowita automatyzacja linii produkcyjnej, polegająca przede wszystkim na automatyzacji dostaw surowca na poszczególne linie zakładowe oraz automatyzacji odbioru produktu gotowego, co umożliwi w znacznym stopniu wyeliminowanie czynnika ludzkiego.

– Bywałem w wielu zakładach produkcyjnych i rozmawiałem z wieloma właścicielami podobnych przedsiębiorstw w Polsce i Europie, ale każdy z nich podkreślał, że tego typu całkowita automatyzacja procesu produkcyjnego to absolutnym novum – podkreśla Paweł Kołaczek, właściciel firmy.

Opakowaniamax jest jednym z szybciej rozwijających się zakładów produkcyjnych w Polsce, ale, jak szacuje właściciel, modernizacja hal magazynowo-produkcyjnych zwiększy możliwości produkcyjne o około osiemdziesiąt procent, a co za tym idzie kolejnym krokiem rozwojowym będzie oczywiście możliwość obsłużenia znacznie większej liczby klientów i ekspansja na rynki zagraniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj