Laboratorium do badań nad wirusami pandemicznymi i śmiertelnymi infekcjami bakteryjnymi zostało otwarte w Lee Kong Chian School of Medicine (LKCMedicine) – będącego częścią Nanyang Technological University w Singapurze (NTU Singapore).

„Singapur chce wzmocnić krajowe wysiłki w walce z COVID-19 i przygotować się na kolejne duże zagrożenie biologiczne” – napisano na stronie internetowej Nanyang Technological University. Na uroczystości otwarcia był obecny minister zdrowia Singapuru.

Nowe laboratorium poziomu bezpieczeństwa biologicznego 3 (BSL-3) mieszczące się w Experimental Medicine Building na kampusie Yunnan NTU w Singapurze umożliwi bezpieczne obchodzenie się z poważnymi lub śmiertelnymi bakteriami i wirusami, takimi jak te, które powodują COVID-19, gruźlicę i ptasią grypę.

Laboratoria poziomu bezpieczeństwa biologicznego 3 (BSL-3), takie jak to w NTU LKCMedicine, są chronione przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i są regulowane przez Ministerstwo Zdrowia (MOH), zgodnie z ustawą o czynnikach biologicznych i toksynach BATA (Biological Agents and Toxins Act).

W nowym laboratorium naukowcy będą mogli przetwarzać próbki od zakażonych pacjentów, aby badać wpływ choroby na układ odpornościowy, testować zdolność przenoszenia patogenu oraz opracowywać szczepionki i narzędzia diagnostyczne – działania, które można wykonać tylko w wysoce zamkniętym środowisku ze względu na zakaźną naturę patogenu.

Prof. Kenneth Mak, dyrektor Medical Services w Ministerstwie Zdrowia Singapuru powiedział: „Otwarcie laboratorium zbiega się w czasie z ostrzeżeniami naukowców, że w przyszłości świat może zostać dotknięty poważniejszą +chorobą X+ – nową, nieznaną chorobą, która jest wysoce zakaźna, śmiertelna i łatwo mutuje”.

https://naukawpolsce.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj