PCI – wsparcie, integracja, inspiracja

0
228

Wiedza i tworzenie wiedzy jest podstawą do rozwoju każdego aspektu życia i gospodarki. Inwestując w naukę – nowoczesne technologie, jesteśmy w stanie wytworzyć konkurencyjny ekosystem oparty na innowacji.

Podkarpackie Centrum Innowacji powstało w wyniku współpracy Województwa Podkarpackiego, Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Rozwoju w ramach inicjatywy Catching – up Regions. Usługi PCI są bezpłatne, dzięki finansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020, do końca 2022 r. Kwota dofinansowania to  100 mln zł.

Naszym priorytetem jest łączenie nauki z biznesem, co w konsekwencji doprowadzi do podniesienie innowacyjności, konkurencyjności oraz dobrobytu społecznego w regionie Podkarpacia. Główne obszary działalności skupiają się na wspieraniu i przyspieszaniu rozwoju wdrożeniowych prac badawczo-rozwojowych, transferu technologii i badań świadczonych przez lokalne uczelnie oraz zaangażowaniu młodych ludzi w obszarze kreatywnego modelowania. Naszym celem jest przyciągnięcie inwestycji do naszego regionu, ale również kreowanie i zatrzymanie odpływu najbardziej innowacyjnych pomysłów, by mogły się rozwijać na Podkarpaciu, mówi Timea Sulenta-Pluta Dyrektor ds. komercjalizacji badań w PCI.

Wdparcie, integracja, inspiracje Ze wsparcia PCI korzystają podkarpackie Uczelnie, które w wyniku Programu Grantowego PCI uzyskały finansowanie 88 projektów badawczych na łączną kwotę 14mln złotych. W wyniku programu grantowego powstało wiele innowacyjnych rozwiązań, które spotkały się z zainteresowaniem ze strony biznesu. Dział rozwoju technologii i brokerzy innowacji aktywnie poszukują inwestorów dla powstałych wynalazków integrując środowisko biznesowe i naukowe. PCI wspiera również studentów oraz Uczniów organizując liczne wydarzenia jak Smart Tourism Hackathon ,czy hackathon NASA Space Apps Challenge, aktywizując młodych innowatorów i inspirując do podejmowania nowych wyzwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here