Ważnym elementem wieńczącym bryłę domu jest dach. Ma on wpływ nie tylko na wartości estetyczne ale także użytkowe: jest odpowiedzialny za odprowadzanie wody, odporność na wiatr oraz izolację cieplną domu.

W Polsce najczęściej buduje się domy z użytkowym poddaszem. Utrzymanie komfortowej temperatury na poddaszu przez cały rok jest niemałym wyzwaniem. Zimą poddasze staje się głównym źródłem utraty ciepła a latem może się przegrzewać.

Aby temu zapobiec, konieczna jest skuteczna izolacja. Pianka poliuretanowa to jedna z najlepszych opcji niezależnie jaki kształt dachu wybierzemy. Dwuspadowy, czterospadowy, modułowy czy kopertowy, czym bardziej skomplikowany kształt dachu tym pianka korzystnie różnicuje się od innych materiałów izolacyjnych.

W kwietniu 2023 roku pojawi się obowiązek uzyskania świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynków mieszkalnych przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Paszporty energetyczne wskażą faktyczne zapotrzebowanie domu na energię, a tym samym mogą w znaczący sposób wpłynąć na cenę nieruchomości lub wysokość czynszu.

Szczelna i  bez mostków termicznych

Dzięki natryskowej metodzie wytwarzania pianki na miejscu budowy („in-situ”) tworzymy ciągłą warstwę izolacji cieplnej i akustycznej ścian i stropów bez mostków termicznych. Piana wnika w każdą szczelinę uszczelniając budynek przed wiatrem i jest dobrze związaną z podłożem, w związku z tym nie opada i nie osuwa się.

Bardzo dobry izolator, którego właściwości nie zanikają z czasem

Współczynnik przewodności cieplnej (lambda) to 0,038 W/mK Wystarczy 26cm izolacji aby uzyskać współczynnik przenikania ciepła U= 0,15W/m2 K Co najważniejsze współczynnik lambda jest niezmienny, a wymieniona wartość jest podana z uwzględnieniem efektu starzenia po 25 latach. Co ważne – piana nie zanika z czasem.

Lekka

Pianka poliuretanowa ma strukturę otwartokomórkową (zawartość komórek zamkniętych <20%), dzięki czemu cechuje się niską gęstością od 8 do 12 kg/m3 i dużą wydajnością wypełniania izolowanych przestrzeni. Taka izolacja stanowi bardzo małe obciążenie konstrukcyjne, a za to znacznie podnosi sprawność energetyczną budynku. Waga izolacji 180m2 poddasza przy grubości 26cm to tylko 470kg.

Bezpieczna i samogasnąca

Pianka nie wykazuje niebezpiecznej emisji związków organicznych i spełnia wymagania w zakresie krajowych przepisów dotyczących wydzielania substancji niebezpiecznych i może być stosowana w pomieszczeniach kategorii A i B, przeznaczonych na pobyt ludzi. Nie pyli i nie śmierdzi. Posiada klasę palności E czyli jest samogasnąca.

Bardzo szybkie zaizolowanie poddasza w korzystnej cenie

Wykonanie izolacji całego poddasza zajmuje wykwalifikowanej ekipie tylko 1 dzień włącznie z przygotowaniem poddasza do natrysku i posprzątaniem po sobie a cena metra kwadratowego (materiał plus robocizna) stawia ją w bardzo konkurencyjnym świetle. Warto dodać, że po pracy ekipy natryskowej jest minimalna ilość lub nie ma żadnych odpadów do wywiezienia.

Produkowana w Polsce i aplikowana przez autoryzowanych wykonawców

Dwuskładnikowa piana poliuretanowa do natryskowej izolacji poddaszy domów jednorodzinnych Ultrapol 03/10 jest produkowana przez polską firmę ULTRAPUR w nowoczesnym zakładzie ulokowanym w Gnieźnie. Posiada atest PZH, znak CE i w 2022r zdobyła złoty medal jakości QI 2022. Produkt ten powstaje w pełni zautomatyzowanym i przeznaczonym specjalnie dla tej produkcji 10-tonowym mieszalniku. Przeszedł szereg testów pod względem zgodności ze zharmonizowaną normą europejską i co najważniejsze jest aplikowany przez firmy, które są ekspertami w swojej dziedzinie i posiadają autoryzację producenta.
Wyżej wymienione zalety pianki poliuretanowej pozwolą Państwu cieszyć się komfortem termicznym a także korzystnie wpłyną na wydatki związane z ogrzewaniem i klimatyzacją domu.

Więcej o firmie Ultrapur:

www.ultrapur.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj