EMKA S.A. oficjalnie zaprezentowała pionierski system do ogólnopolskiej zbiórki zużytego oleju spożywczego (UCO). Innowacyjne rozwiązanie to OLEJOMATY, które sukcesywnie trafiają do samorządów w całym kraju.

W dniach 4 – 5 marca w Mikołajkach odbył się IX Europejski Kongres Samorządów, czyli najważniejsze w Polsce spotkanie liderów samorządów, reprezentantów biznesu, organizacji pozarządowych i mediów oraz członków administracji państwowej. W trakcie wydarzenia EMKA S.A. zaprezentowała swój najnowszy projekt do ogólnopolskiej zbiórki zużytego oleju spożywczego – OLEJOMATY.

OLEJOMATY są milowym krokiem do poszerzenia liczby frakcji odpadów, które mogą być zbierane i segregowane przez gospodarstwa domowe w całej Polsce. Rewolucyjny system pozwoli na stworzenie na poziomie gmin sieci punktów z maszynami, do których lokalna społeczność może oddawać UCO. Pozostałe elementy systemu to specjalnie zaprojektowane butelki do zbierania oleju spożywczego, innowacyjna aplikacja dla mieszkańców, która władzom gminy da także dostęp do danych o ilości oleju przekazanego do ponownego wykorzystania oraz akcje promocyjno-edukacyjne.

EMKA S.A. zakończyła już z sukcesem pilotażową zbiórkę zużytego oleju w Opolu. W akcji „Olej zdasz, drzewko masz” wzięło udział łącznie 26 przedszkoli. OLEJOMATY wkrótce trafią także do kolejnych miejscowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj