Kawiarnia Zillmann Tea&Coffee mieści się w Nikiszowcu, zabytkowej dzielnicy Katowic, przy Placu Wyzwolenia. 

Swoją nazwę miejsce zawdzięcza niemieckim projektantom, Emilowi i Georgowi Zillmannom, którzy na początku XX wieku stworzyli projekt osiedla robotniczego Nikiszowiec. Ówczesna dzielnica Katowic jest miejscem ciekawym i coraz bardziej popularnym, choć jeszcze nie do końca odkrytym.

Kawiarnia znajduje się w „familoku”, czyli tradycyjnym, śląskim budynku mieszkalnym. Obok lokalu znajduje się wieloletni budynek poczty, a naprzeciw stoi zabytkowy kościół św. Anny. Wnętrze kawiarni zachwyca wystrojem, który nawiązuje do lokalnych tradycji. Ściany z gołej, czerwonej cegły tworzą niepowtarzalny klimat. Jest też kilka elementów nawiązujących do tradycji górniczej – można zauważyć telefon, którego używano kiedyś na kopalni, fotele zrobione ze starych wózków górniczych. Na ścianach wiszą obrazy śląskich artystów, które można nie tylko podziwiać, ale i zakupić. To zarówno kolarze, jak i malowidła nawiązujące do lokalnego folkloru i tradycji,
z elementami industrialnymi.

Marcin Czubak, właściciel kawiarni, chwali się swoim biznesem: – Zillmann to kameralna kawiarnia, która świetnie prosperuje. Nikiszowiec – piękny i stary – jest esencją Katowic. Nie tylko wnętrze lokalu jest klimatyczne, cała kamienica jest zabytkowa. Gdy dostałem propozycję otworzenia lokalu w tej dzielnicy, od razu przyjąłem ofertę.

Miejsce jak najbardziej sprzyja spotkaniom biznesowym. W otoczeniu zabytków i przewijającej się w detalach tradycji, można omówić ważne tematy i skupić się na planach biznesowych, popijając dobrą kawę. Zillmann Tea&Coffee, położone niedaleko centrum Katowic, jest dogodnym miejscem do realizacji rozmów zarówno towarzyskich, jak i tych biznesowych.

Oferta kawiarni jest bardzo różnorodna. Spróbować tam można autorskich lodów rzemieślniczych pod nazwą „Czubakolove”, które cieszą cię coraz większą popularnością. Właściciele kawiarni współpracują z kilkoma cukierniami, dzięki czemu przeglądając menu, można cieszyć się bogatym asortymentem wypieków. Do wyboru są też znakomite kawy i herbaty, można spróbować lemoniad i koktajli. Posmakować można też alkoholi: win (planowane jest poszerzenie oferty przez wprowadzenie do karty dobrych, polskich win), piw z browaru czeskiego, jak i tych pochodzących z samego Śląska. Właściciele kawiarni chętnie współpracują z lokalnymi dystrybutorami. Stąd też pomysł na włączenie do oferty gastronomicznej przekąsek i potraw rodem ze Śląska. Planowane jest też powstanie nowej filii Zillmann Tea&Coffee w jednej z mysłowickich dzielnic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj