Od 2004 roku Bezgluten jest pionierem produkcji żywności bezglutenowej w Polsce. Firma dąży do tego aby celiakia i nietolerancja glutenu nie stanowiły przeszkody w prowadzeniu normalnego trybu życia. Główną ideą Bezgluten jest kreowanie produktów pozbawionych glutenu z odwzorowaniem wszelkich walorów smakowych, zapachowych, strukturalnych i wizualnych odpowiadających tradycyjnej żywności glutenowej. Wiąże się to z ogromnymi wyzwaniami natury technologicznej. Bezgluten pokonuje te trudności wprowadzając nowatorskie i w pełni autorskie rozwiązania, które opierają się na najnowszych osiągnięciach nauki. Know-how firmy wypracowywany jest przez wykwalifikowaną kadrę działu R&D, a przeprowadzane przez specjalistów prace badawcze, mają charakter interdyscyplinarny zrzeszający nauki technologiczne, żywieniowe i dietetyczne.

Bezgluten tworzy zespół pasjonatów, którzy poprzez swoje zainteresowanie dziedzinami zdrowia i żywienia wykraczają poza prosty schemat produkcji żywności. Firma dostarcza odbiorcom produkty smaczne, zdrowe, bezpieczne a przede wszystkim dopasowane do potrzeb ludzi chorych oraz poszukujących zdrowszej alternatywy tradycyjnej żywności.

Z powodu dynamicznie rosnących oczekiwań klientów asortyment firmy jest nieustannie poszerzany o produkty niskowęglowodanowe, bezlaktozowe, ketogeniczne czy wzbogacone o prebiotyk. W odpowiedzi na potrzeby zdrowotne, związane z rozpowszechnianiem się chorób dietozależnych m.in. cukrzycy, firma podjęła również wyzwanie opracowania produktów bezglutenowych, ketogenicznych, o niskim indeksie glikemicznym  w wersji wegańskiej. Stanowi to innowacyjne działania bazujące na autorskich rozwiązaniach. Działania te zostały docenione i wyróżnione w branżowym konkursie Nutritech – „Żywienie w świetle wyzwań poprawy dobrostanu społeczeństwa oraz zmian klimatu”.

Opracowanie tego typu funkcjonalnej żywności ma za zadanie działanie prewencyjne w walce z chorobami cywilizacyjnymi i ich powikłaniami oraz łagodzić skutki źle zbilansowanej diety bezglutenowej. Wszystko powyższe Bezgluten opracowuje zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju z uwzględnieniem aspektów środowiskowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj