W 2016r. powstała firma Plantlab Sp. z o.o. – działającą w branży biotechnologii, która we współpracy z najlepszymi ekspertami i instytutami badawczymi ma pomóc urzeczywistnić pomysły, których nie brakuje. Fundamentem stają się projekty innowacyjne w obszarze produkcji zdrowej żywności, a od 2020r. w ramach działalności B+R zajmuje się opracowaniem ekologicznych metod rewitalizacji środowiska.Chętnie dzielimy się naszą pasją i potrafimy zainspirować naszych partnerów. Wierzymy w potęgę nauki i wzajemne korzyści, jakie mogą wyniknąć ze współpracy sektora naukowego z firmami. To przecież niewyczerpane źródło innowacji i efektywnych modeli biznesowych.

W 2019r. w wyniku współpracy z Instytutem Ogrodnictwa oraz Zakładem Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej Polskiej Akademii Nauk spółka otrzymała ok. 12 mln. PLN dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację projektu dotyczącego budowy najnowocześniejszej w Europie wertykalnej instalacji aquaponicznej. Projekt rozpoczął się 1 października 2020r

Przykład:

Nasza bioponiczna sałata ma zapewnione optymalne warunki wzrostu. Dzięki temu rośnie szybciej i ma większą trwałość przechowalniczą w stosunku do sałaty z upraw tradycyjnych, a jest tak smaczna i pełna wartości odżywczych, jak najlepsze produkty z certyfikatem BIO i EKO. Rośnie w doskonale zbalansowanym środowisku, bez żadnych sztucznych pożywek i środków ochrony roślin w całkowitej izolacji od alergenów i szkodliwych czynników zewnętrznych. Wydajność naszego ekosystemu z m2 będzie wielokrotnie wyższa od efektywności uzyskiwanej przy wszystkich innych metodach uprawy sałaty – od systemu polowego, do upraw szklarniowych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj