40 studentów Politechniki Rzeszowskiej kierunku elektronika i telekomunikacja będzie mogło wziąć udział w płatnych stażach w firmie Bury z Mielca, realizującej projekty z sektorów motoryzacji i elektroniki komunikacyjnej.

To efekt projektu „Elektronika dla branży automotive”, który będzie realizowany przez Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Wartość projektu to ponad 2 mln zł. Jego głównym celem jest nabycie i rozwój kompetencji i kwalifikacji kluczowych dla branży motoryzacyjnej. Realizacja projektu potrwa od 1 stycznia br. do 31 października 2019 r.

W płatnych stażach, które zaplanowano na czas od lipca do września br. wezmą udział studenci studiów II stopnia z naboru w tym roku akademickim.

Możliwość odbycia płatnego stażu studentom zapewni umowa podpisana w środę przez rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusza Markowskiego i wiceprezes zarządu firmy Bury Bernadettę Dzik.

„Program szkoleń został oparty o narzędzia, z których na co dzień korzystają nasi inżynierowie. Dopełnieniem szkoleń będą staże organizowane w naszej firmie w okresie wakacyjnym, podczas których studenci będą mogli zmierzyć się z praktycznymi zagadnieniami z branży automotive. W przyszłości skróci to proces przygotowania do pracy tych uczestników projektu, którzy po jego ukończeniu zostaną naszymi pracownikami” – podkreśliła Bernadetta Dzik.

Rzeczniczka uczelni Katarzyna Kadaj-Kuca poinformowała, że szkolenia będą prowadzone zarówno przez pracowników Politechniki Rzeszowskiej, jak i firmy zewnętrzne, z możliwością uzyskania stosownych certyfikatów i uprawnień, oraz wizyty studyjne.

Studenci w ramach działań rozwijających ich kompetencje będą zdobywać umiejętności w zakresie: rozwoju elektroniki, inżynierii jakości, inżynierii SMT, konstrukcji oprzyrządowania testującego.

Wśród zaplanowanych certyfikowanych szkoleń znalazły się m.in.: prezentacje i wystąpienia publiczne, zarządzanie wiedzą w organizacji, komunikacja i prace zespołowe, zarządzanie czasem własnym, podstawy teoretyczne i praktyczne przemysłowych systemów wizyjnych, a także specjalistyczne jak: programowanie AOI, programowanie SPI Kohyoung, SIX Sigma, Autostar, przenośne aplikacje graficzne Qt, symulacje termicznej elektroniki w obudowie we FloTherm, niezawodność programowania C++, czy kursy językowe.

Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski, przypomniał, że współpraca z przemysłem to jeden z priorytetów rozwoju Politechniki Rzeszowskiej. „Bardzo się cieszymy, że nasi studenci będą mogli zdobywać doświadczenia zawodowe w nowoczesnej firmie, co wpłynie na ich lepsze przygotowanie do pracy zawodowej” – ocenił prof. Markowski.

Firma Bury w Mielcu, to partner biznesowy renomowanych marek branży automotive, z ponad 25-letnim doświadczeniem w rozwoju, integracji i realizacji rozwiązań elektronicznych. Realizuje projekty dla klientów z sektorów motoryzacji i elektroniki komunikacyjnej oferując tworzone na miarę produkty i rozwiązania systemowe.

autor: Agnieszka Pipała

PAP – Nauka w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj