W czwartek rozpoczęła się rekrutacja w programie staży w biurach przedstawicieli władzy ustawodawczej w Waszyngtonie. Mogą w niej wziąć udział najzdolniejsi polscy studenci. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 marca 2018 r.

To 3. edycja programu staży dla najzdolniejszych polskich studentów w biurach przedstawicieli władzy ustawodawczej w Waszyngtonie, organizowana przez Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF).

Program stażowy trwa od sierpnia do października 2018 r. i obejmuje staże w amerykańskich biurach Kongresu oraz serię spotkań z przedstawicielami instytucji rządowych i samorządowych USA, sektora biznesu i organizacji pozarządowych. W 2017 r. stażyści odwiedzili siedzibę Banku Światowego, fabrykę Boeinga w Charleston oraz Departament Stanu USA i spotkali się m.in. z ambasadorem RP w USA.

Aby wziąć udział w programie, kandydaci muszą mieć obywatelstwo polskie i być studentem szkoły wyższej w Polsce lub zagranicą, mieć bardzo dobre wyniki w nauce, biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie, i mieć nie więcej niż 26 lat. Mile widziani są kandydaci zaangażowani w działalność studencką, wolontariacką lub posiadający doświadczenia w organizacjach pozarządowych.

„Życzylibyśmy sobie, by program spełnił obietnice zawartą w jego nazwie. By faktycznie pomagał kreować ścieżki przyszłych liderów, tworząc platformę umożliwiającą łączenie najlepszych studentów z osobami, które podejmują dalekosiężne decyzje rzutujące na przyszłość Polski, Europy i sojuszu północno-atlantyckiego” – mówi prezes zarządu TFLF Rafał Libera.

Celem TFLF jest rozwój kadry młodych polskich liderów, którzy rozumieją znaczenie stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi, Europą i NATO. Strategicznym partnerem programu jest ambasada USA w Warszawie – w jego ramach udziela dotacji na pokrycie niektórych kosztów administracyjnych, pomaga w procesie rekrutacji i organizuje spotkania dla stażystów z udziałem przedstawicieli rządu USA.

„Program dał mi jedyną w swoim rodzaju okazję na interakcje i dyskusje, często bardzo owocne, z profesjonalnymi politykami. Jestem pewien, że udział w programie będzie miał spory wpływ na drogę mojego profesjonalnego rozwoju” – mówi student SGH Bartłomiej Bąk, który odbył staż w biurze kongresmana Dana Lipinskiego.

Zgłoszenia można wysyłać do 15 marca br. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej TFLF. (PAP)

PAP – Nauka w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj