Pod patronatem sekcji „Rzecz o Innowacjach” i „Rzecz o Inwestycjach”

Kamień węgielny pod budowę centrum logistycznego Grupy Ritex przyleciał… dronem. Nieprzypadkowo, bo latające statki powietrzne będą na codziennym wyposażeniu obiektu. Początek budowy był też okazją do debaty na temat roli Polski na logistycznej mapie Europy.

Wartą ponad 30 mln inwestycję w Legnickim Polu rozpoczęło spektakularne przedstawienie. Kamień węgielny pod budowę Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Ritex przyleciał podwieszony pod drona. Wybór tego środka transportu jest nieprzypadkowy. – Będzie to pierwsze na świecie centrum logistyczne, które będzie miało zintegrowaną obsługę dronową – wyjaśnia Arkadiusz Żurek, dyrektor generalny

Rozpoczęcie inwestycji było też okazją do debaty poświęconej miejscu i roli Polski na logistycznej mapie Europy. W zorganizowanej przez Ritex konferencji „Polska liderem zarządzania i logistyki na mapie Europy” wzięli udział uznani specjaliści z branży logistyki, zarządzania i transportu.

Podczas jej trwania próbowano odpowiedzieć sobie na pytanie czy Polska może być liderem logistycznym w swoim regionie. W trakcie konferencji poruszono również tematy związane z najnowszymi trendami w logistyce i transporcie, nowych technologiach czy potencjałem klastrów i stref ekonomicznych.

Wkrótce na łamach sekcji Rzecz o Innowacjach w Rzeczpospolitej i sekcji Rzecz o Inwestycjach w Pulsie Biznesu więcej o wydarzeniu organizowanym przez Grupę Ritex.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj