Termomodernizacja kilku budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego ma kosztować ponad 4,5 mln zł. Dzięki tej inwestycji uczelnia liczy na oszczędności.

Uniwersytet otrzymał dofinansowanie na dwa projekty termomodernizacyjne. Pierwszy o wartości niemal 4 mln zł zakłada przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji budynków przy ul. Siemieńskiego 17c, ul. Jałowego 24 i Placu Ofiar Getta 4 i 5 w Rzeszowie, oraz Domu Studenta w Weryni.

Za unijne pieniądze budynki zostaną ocieplone, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, zostanie też zmodernizowany system wentylacji sali wykładowej w jednym z obiektów.

Drugi projekt dotyczyć będzie modernizacji energetycznej internatu Uniwersytetu Rzeszowskiego w Weryni. W tym przypadku zostanie wykonane ocieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropu, stolarki okiennej i drzwiowej oraz oświetlenia. Na dachu budynku zostaną z kolei zamontowane panele fotowoltaiczne. Koszt tych prac to ponad 500 tys. zł.

Władze uczelni liczą, że dzięki inwestycji budynki będą bardziej energooszczędne, co pozwoli na zmniejszenie zapotrzebowania ciepła na ogrzewanie i zmniejszenie zużycia energii elektrycznej na oświetlenie.

Pieniądze na termomodernizacje pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj