Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Seal of Excellence w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. To działanie przeznaczone dla firm z sektora MŚP, które uzyskały od Komisji Europejskiej pieczęć doskonałości na zgłoszony projekt badawczo-rozwojowy. Budżet konkursu wynosi 45 milionów złotych. 

NCBR ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych, które zostały pozytywnie ocenione przez Komisję Europejską i otrzymały certyfikat Seal of Excellence (obejmują te same zadania, zasoby i przewidują ten sam cel, co  projekt, bądź jego część dotycząca przeprowadzenia prac B+R) w ramach instrumentu EIC Accelerator Programu Horyzont Europa, lecz nie mogły zostać sfinansowane przez Komisję Europejską z powodu ograniczeń budżetowych. Głównym celem programu EIC Accelerator jest wsparcie MŚP, które wykazują wysoki potencjał do wzrostu, posiadają przełomowe rozwiązanie (technologię, produkt, usługę), które znajduje się przynajmniej na 5 poziomie gotowości technologicznej, co oznacza, że posiada już prototyp. Dodatkowo, rozwiązanie to zamierzają wdrożyć na rynek europejski i globalny.

Seal of Excellence jest kolejnym ogłaszanym przez NCBR naborem w ramach środków nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027. Równolegle prowadzimy nabory w konkursach Ścieżki SMART, a także szykujemy kolejne. To szansa dla wielu firm na otrzymanie wsparcia w realizacji prac B+R i wypracowania konkurencyjnych technologii, mogących im przynieść wymierne korzyści.  – powiedział dr Jacek Orzeł, p.o. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj