pronar – polskie, najlepsze!

0
9

Pronar jest największym polskim producentem maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych, eksportującym swoje rozwiązania do ponad 80 krajów. Budowana od ponad 30 lat marka stała się również synonimem jakości i stabilności wśród dostawców komponentów. Profile burtowe, elementy pneumatyki i hydrauliki, osie i układy jezdne oraz koła tarczowe Pronaru znajdziemy obecnie w produktach największych światowych koncernów.

Maszyny i komponenty Pronaru powstają w ośmiu fabrykach na terenie woj. podlaskiego. Zatrudniająca blisko trzy tysiące pracowników firma jest największym pracodawcą w regionie. Źródłami innowacyjności są własne Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz liczna kadra inżynierska. Pronar dysponuje też infrastrukturą lotniczą i flotą powietrzną, a własna szkoła latania pomaga chętnym spełniać marzenia o zostaniu pilotem. Niedawno firma otworzyła w Siemiatyczach stałą ekspozycję fabryczną, gdzie na ponad 10 ha oraz dwóch halach wystawowych można poznać jej wszystkie produkty. Wystawę uzupełnia strefa dynamicznych pokazów recyklingowych.

Projekt opisany w artykule „Mobilna linia przetwarzania odpadów komunalnych rezultatem badań przemysłowych i prac rozwojowych”, nominowano w kategorii „Innowacyjne technologie i badania przyszłości”.

Wprowadzenie na rynek innowacyjnych maszyn do recyklingu marki Pronar daje przedsiębiorstwom zupełnie nowe narzędzia do racjonalizacji gospodarki odpadami. Ich mobilny charakter pozwala je łatwo transportować z miejsca na miejsce, a poszczególne rozwiązania można zestawiać w efektywne linie do konkretnych zadań. Obok aspektów środowiskowych i biznesowych, projekt przyczynił się również m.in. do redukcji bezrobocia, rozwoju firm z sektora MŚP oraz intensyfikacji współpracy z uczelniami. Powstałe maszyny znalazły też licznych odbiorców na rynku światowym, więc mogą być z powodzeniem stawiane za przykład sukcesu polskiego przemysłu i rodzimej myśli technicznej.

Życzymy dalszych sukcesów i realizacji kolejnych projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here