Projekt polegający na inwestycji we wdrożenie opracowanej przez firmę Maxima Trading Co. Andrzej Frącek nowej technologii perforowania rur wykonanych z polietylenu (PE) o gęstości otworów pokrywających 45-50% powierzchni rury i średnicach w przedziale 90-640mm skupia się na stworzeniu w pełni automatycznej przemysłowej maszyny do perforowania rur.

Innowacyjne rozwiązanie ”Wdrożenie nowej technologii perforowania rur polietylenowych o dużej gęstości otworów” jest finansowane z Funduszy Europejskich w ramach Poddziałania 3.2.2 Kredyt na Innowacje technologiczne, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

W wyniku badań rynkowych okazało się, że istnieje zapotrzebowanie na produkcję perforowanych rur PE na skalę przemysłową a gotowy produkt jest dedykowany dla branż: statki do przewozu żywych ryb oraz odgazowania składowisk odpadów komunalnych.

Przede wszystkim chcemy zainteresować naszą produkcją firmy zajmujące się odgazowywaniem kwater-składowisk komunalnych w celu poboru biogazu wykorzystywanego do produkcji zielonej energii elektrycznej i cieplnej. Energia może być wykorzystywana na potrzeby zakładu oraz sprzedawana zewnętrznym odbiorcom. W Polsce zaledwie kilka procent składowisk odzyskuje biogaz w sposób aktywny z odzyskiem energii i nie wiele więcej bez odzysku energii spalając gaz pod kontrolą. W większości składowisk  Metan, CO2 i setki trujących gazów śladowych ulatniają się prosto do atmosfery zwiększając efekt cieplarniany – mówi Andrzej Frącek, Prezes Maxima Trading Co.

Drugim wymienionym zastosowaniem rur perforowanych są systemy RSW (Refrigerated Sea Water) do chłodzenia wody na statkach do przewozu żywych ryb. Recylkulacja wody morskiej w ładowniach tych najnowocześniejszych  statków pozwala transportować żywe ryby na znaczne odległości z morskich ferm do portów. Instalacje z PE przede wszystkim są lekkie i nie ulegają korozji zapewniając długotrwałą eksploatację systemów RSW.

W wyniku badań rynkowych okazało się, że istnieje zapotrzebowanie na produkcję perforowanych rur PE na skalę przemysłową a gotowy produkt jest dedykowany dla branż: statki do przewozu żywych ryb oraz odgazowania składowisk odpadów komunalnych.

Oferta firmy znajduje się na stronie www.emaxima.pl w zakładce: Technologia PE.

Firma Maxima Trading Co. z Gdyni otrzymała w tym roku nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak w kategorii „Innowacje w przemyśle 4.0” za realizację projektu pn. „Wdrożenie nowej technologii perforowania rur polietylenowych o dużej gęstości otworów”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj