Przygotuj się na przyszłość z pomocą mocnej strategii ochrony praw własności intelektualnej

Jak osiągnąć cele biznesowe w trudnych ekonomicznie czasach? Według raportu EPO firmy, które chronią znaki, wzory czy patenty, osiągają lepsze wyniki finansowe. Kluczem są mocne prawa własności intelektualnej. Jak je wdrożyć, aby pracowały na rzecz naszych firm?

Warto zacząć od podjęcia współpracy z rzecznikiem patentowym. Osoby wykonujące ten interdyscyplinarny zawód, łączą wiedzę techniczną z prawną oraz doświadczeniem biznesowym, dzięki czemu mogą stworzyć strategię praw własności intelektualnej, zadbać o odpowiednie zarządzanie nimi oraz wyeliminowanie zagrożeń, które mogłyby doprowadzić do „rozwodnienia” siły ich oddziaływania.

Zazwyczaj uzyskiwanie praw własności intelektualnej rozpoczynamy na terytorium, na którym mieści się firma. W miarę jej rozwoju rozszerzają się rynki zbytu i oferowane usługi. Wkraczając na kolejny rynek trzeba sprawdzić czy nie powstaje zagrożenie ze strony innych uczestników obrotu. Narzędziem pozwalającym wyeliminować ryzyko wkroczenia w zakres cudzych praw, a więc ich naruszenia, jest badanie określane jako „freedom to operate”.

Rzecznik patentowy, potrafi dobrać efektywną finansowo procedurę, która pozwoli uzyskać ochronę tam, gdzie ma się rozwijać biznes oraz w czasie pozwalającym na bezpieczne wejście na rynek. Prawa własności intelektualnej chronią dobra niematerialne firmy przed ich przejęciem  przez konkurencję, a odpowiednio zarządzane przynoszą zyski i podnoszą wartość przedsiębiorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj